SKU: ADBP450001
£241.40
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Drum |
| Width | 66 mm |
| Function | Brake Drum |
| Thickness | 83 mm |
| Unit Quantity | 1 |
| Inner Diameter | 295 mm |
| Outer Diameter | 343 mm |
| Rim Hole Number | 6 -Hole |
| Centering Diameter | 106.1 mm |
| Max.skimmed drum measure | 296.9 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 140 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | HIAce | HiAce 250 SWB 102 bhp | 250 SWB Window Van (102bhp) | 2004–2007 | Diesel | Window Van | 4x2 | 2494cc 76KW 102HP |
| Toyota | HIAce | HiAce 280 GS | 280 GS SWB Panel Van TW/RD | 2001–2004 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2494cc |
| Toyota | HIAce | HiAce 280 GS | 280 GS SWB Panel Van 5DR TG | 2001–2004 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2494cc |
| Toyota | HIAce | HiAce 280 GS SWB 102 bhp | 280 GS SWB Panel Van (102bhp) | 2003–2006 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2494cc 76KW 102HP |
| Toyota | HIAce | HiAce 280 GS SWB 88 bhp | 280 GS SWB Panel Van (88bhp) | 1994–2007 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2494cc 65KW 88HP |
| Toyota | HIAce | HiAce 280 GS SWB 88 bhp | 280 GS SWB Panel Van (88bhp) | 2003–2007 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2494cc 65KW 88HP |
| Toyota | HIAce | HiAce 280 S | 280 S SWB Panel Van TW/RD | 2001–2004 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2494cc |
| Toyota | HIAce | HiAce 280 SE | 280 SE SWB Panel Van TG | 2002–2003 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2494cc |
| Toyota | HIAce | HiAce 280 SE | 280 SE SWB Panel Van | 2003–2003 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2494cc |
| Toyota | HIAce | HiAce 280 SE SWB 88 bhp | 280 SE SWB Panel Van (88bhp) | 2003–2005 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2494cc 65KW 88HP |
| Toyota | HIAce | HiAce 280 SWB | 280 SWB Panel Van | 2004–2007 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2494cc |
| Toyota | HIAce | Hiace 300 D-4D 95 LWB | 300 LWB Panel Van D-4D 95 | 2006–2010 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2494cc 70KW 93HP |
| Toyota | HIAce | HiAce 300 GS LWB 102 bhp | 300 GS LWB Panel Van (102bhp) | 2003–2006 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2494cc 76KW 102HP |
| Toyota | HIAce | HiAce 300 GS-Xtra LWB 102 | 300 GS-Xtra LWB Panel Van (102bhp) | 2003–2006 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2494cc 76KW 102HP |
| Toyota | HIAce | HiAce 300 GS-Xtra LWB 102 | 300 GS-Xtra LWB Panel Van (102bhp) | 2004–2006 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2494cc 76KW 102HP |
Reviews
There are no reviews yet.