SKU: ADBP470003
79,09 £
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Drum |
| Width | 47 mm |
| Function | Brake Drum |
| Thickness | 62 mm |
| Unit Quantity | 1 |
| Inner Diameter | 229 mm |
| Outer Diameter | 274 mm |
| Rim Hole Number | 4 -Hole |
| Centering Diameter | 60 mm |
| Max.skimmed drum measure | 230 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Fiat |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fiat | Grande Punto | Grande Punto Active Semi-Auto | Active Dualogic | 2009–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 57KW 77HP |
| Fiat | Grande Punto | Grande Punto Eleganza | Eleganza | 2008–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 57KW 77HP |
| Fiat | Grande Punto | Grande Punto Eleganza 94 | Eleganza | 2008–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 70KW 93HP |
| Fiat | Grande Punto | Grande Punto GP 16v | 16V GP | 2008–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 70KW 93HP |
| Fiat | Grande Punto | Grande Punto GP 16v | 16V GP | 2008–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 70KW 93HP |
| Fiat | Grande Punto | Grande Punto GP 8v | GP | 2008–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 57KW 77HP |
| Fiat | Grande Punto | Grande Punto Sound | Sound | 2009–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 57KW 77HP |
| Fiat | Grande Punto | Punto Active Sport | Active Sport | 2006–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 57KW 76HP |
| Fiat | Grande Punto | Punto Active Sport 16V | 16V Active Sport | 2007–2008 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 70KW 93HP |
| Fiat | Grande Punto | Punto Active Sport 16V | 16V Active Sport | 2007–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 70KW 93HP |
| Fiat | Grande Punto | Punto Dynamic MultiJet 16v | 16V Dynamic Multijet | 2007–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1248cc 55KW 73HP |
| Fiat | Grande Punto | Punto Dynamic MultiJet 16v | 16V Dynamic Multijet | 2007–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1248cc 55KW 73HP |
| Fiat | Grande Punto | Punto Dynamic Sport 16v | 16V Dynamic Sport | 2007–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 70KW 93HP |
| Fiat | Grande Punto | Punto Dynamic Sport 16v | 16V Dynamic Sport | 2007–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 70KW 93HP |
| Fiat | Grande Punto | Punto Dynamic Sport 8v | Dynamic Sport | 2007–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 57KW 76HP |
| Fiat | Grande Punto | Punto Eleganza 16V | Eleganza 16V | 2006–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 70KW 93HP |
| Fiat | Grande Punto | Punto Eleganza 8v | Eleganza | 2007–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 57KW 76HP |
| Fiat | Grande Punto | Punto Eleganza 8v | Eleganza | 2007–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 57KW 76HP |
| Fiat | Grande Punto | Punto Sporting 16v | Sporting 16V | 2006–2008 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 70KW 93HP |
Reviews
There are no reviews yet.