SKU: ADG04709
£132.19
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Drum |
| Width | 53 mm |
| Function | Brake Drum |
| Thickness | 67 mm |
| Unit Quantity | 1 |
| Inner Diameter | 200 mm |
| Outer Diameter | 242 mm |
| Rim Hole Number | 4 -Hole |
| Centering Diameter | 57 mm |
| Max.skimmed drum measure | 201 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Daewoo |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Daewoo | Nubira | Nubira CDX | CDX | 1997–2004 | Petrol | Estate | 4x2 | 1998cc 98KW 131HP |
| Daewoo | Nubira | Nubira CDX | CDX | 1998–2004 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1998cc 98KW 131HP |
| Daewoo | Nubira | Nubira CDX | CDX | 1999–… | Petrol | Estate | 4x2 | 1998cc 98KW 131HP |
| Daewoo | Nubira | Nubira CDX | CDX | 2000–2000 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1998cc 98KW 131HP |
| Daewoo | Nubira | Nubira CDX Auto | CDX | 1998–2003 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1998cc 98KW 131HP |
| Daewoo | Nubira | Nubira CDX Auto | CDX | 1998–2004 | Petrol | Estate | 4x2 | 1998cc 98KW 131HP |
| Daewoo | Nubira | Nubira CDX Auto | CDX | 1999–… | Petrol | Saloon | 4x2 | 1998cc 98KW 131HP |
| Daewoo | Nubira | Nubira CDX Auto | CDX | 1999–… | Petrol | Estate | 4x2 | 1998cc 98KW 131HP |
| Daewoo | Nubira | Nubira CDX Auto | CDX | 2003–2005 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1799cc 90KW 121HP |
| Daewoo | Nubira | Nubira SE | SE | 1997–2004 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1598cc 78KW 105HP |
| Daewoo | Nubira | Nubira SE | SE | 1998–2003 | Petrol | Estate | 4x2 | 1598cc 78KW 105HP |
| Daewoo | Nubira | Nubira SE | SE | 1999–… | Petrol | Estate | 4x2 | 1598cc 77KW 104HP |
| Daewoo | Nubira | Nubira SE | SE | 1999–… | Petrol | Saloon | 4x2 | 1598cc 77KW 104HP |
| Daewoo | Nubira | Nubira SX | SX | 2003–2005 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1598cc 80KW 108HP |
| Daewoo | Nubira | Nubira SX | SX | 2003–… | Petrol | Saloon | 4x2 | 1598cc 80KW 108HP |
Reviews
There are no reviews yet.