SKU: ADN14716
£115.91
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Drum |
| Width | 65 mm |
| Function | Brake Drum |
| Thickness | 75 mm |
| Unit Quantity | 1 |
| Inner Diameter | 254 mm |
| Outer Diameter | 294 mm |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Max.skimmed drum measure | 255.5 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nissan | Serena | Serena 2.3D Occasion | D Occasion | 1997–2002 | Diesel | MPV | 4x2 | 2283cc 55KW 74HP |
| Nissan | Serena | Serena GX | GX 16V 5DR | 1996–2000 | Petrol | MPV | 4x2 | 1597cc 71KW 95HP |
| Nissan | Serena | Serena GX D | GX D 5DR | 1996–2000 | Diesel | MPV | 4x2 | 2283cc 55KW 74HP |
| Nissan | Serena | Serena LX | LX 4D | 1995–1997 | Petrol | MPV | 4x2 | 1597cc 52KW 71HP |
| Nissan | Serena | Serena LX | LX 5D | 1995–1997 | Petrol | MPV | 4x2 | 1597cc 72KW 97HP |
| Nissan | Serena | Serena LX D | LX 4D | 1994–1995 | Diesel | MPV | 4x2 | 1952cc 36KW 49HP |
| Nissan | Serena | Serena LX D | LX 4D | 1995–1996 | Diesel | MPV | 4x2 | 2283cc 55KW 74HP |
| Nissan | Serena | Serena LX D | LX 5D | 1995–1997 | Diesel | MPV | 4x2 | 2283cc 55KW 74HP |
| Nissan | Serena | Serena SGX | SGX4D | 1993–2015 | Petrol | MPV | 4x2 | 1998cc 93KW 125HP |
| Nissan | Serena | Serena SLX | SLX 4D | 1995–1995 | Petrol | MPV | 4x2 | 1998cc 69KW 93HP |
| Nissan | Serena | Serena SLX | SLX 5D | 1995–1999 | Petrol | MPV | 4x2 | 1998cc 69KW 93HP |
| Nissan | Serena | Serena SLX D | SLX 5D | 1993–1996 | Diesel | MPV | 4x2 | 1952cc 36KW 49HP |
| Nissan | Serena | Serena SLX D | SLX 4D | 1995–1995 | Diesel | MPV | 4x2 | 2283cc 55KW 74HP |
| Nissan | Serena | Serena SLX D | SLX 5D | 1995–1997 | Diesel | MPV | 4x2 | 2283cc 55KW 74HP |
| Nissan | Serena | Serena SLX D | SLX D 5DR | 1996–2000 | Diesel | MPV | 4x2 | 2283cc 55KW 74HP |
Reviews
There are no reviews yet.