SKU: ADK84705
£114.46
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Drum |
| Width | 54 mm |
| Function | Brake Drum |
| Thickness | 64 mm |
| Unit Quantity | 1 |
| Inner Diameter | 220 mm |
| Outer Diameter | 262 mm |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Centering Diameter | 108.2 mm |
| Max.skimmed drum measure | 222 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 140 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Suzuki |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Suzuki | Grand Vitara | Grand Vitara 16v | 16V | 2000–2006 | Petrol | SUV | 4x4 | 1995cc 94KW 126HP |
| Suzuki | Grand Vitara | Grand Vitara 16v | 16V | 2001–2001 | Petrol | SUV | 4x4 | 1995cc 94KW 126HP |
| Suzuki | Grand Vitara | Grand Vitara 16v | 16V | 2005–2010 | Petrol | SUV | 4x4 | 1995cc 103KW 138HP |
| Suzuki | Grand Vitara | Grand Vitara 16v Auto | 16V | 2005–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 1995cc 103KW 138HP |
| Suzuki | Grand Vitara | Grand Vitara 16v SE | 16V SE | 2001–2006 | Petrol | SUV | 4x4 | 1590cc 69KW 92HP |
| Suzuki | Grand Vitara | Grand Vitara 16v SE Auto | 16V SE | 2001–2005 | Petrol | SUV | 4x4 | 1590cc 69KW 92HP |
| Suzuki | Grand Vitara | Grand Vitara 16v Sport | 16V Sport Soft Top | 2001–2005 | Petrol | SUV Convertible | 4x4 | 1590cc 69KW 92HP |
| Suzuki | Grand Vitara | Grand Vitara 16v Sport | 16V Sport | 2001–2006 | Petrol | SUV | 4x4 | 1590cc 69KW 92HP |
| Suzuki | Grand Vitara | Grand Vitara 16v Sport Auto | 16V Sport Soft Top | 2001–2005 | Petrol | SUV Convertible | 4x4 | 1590cc 69KW 92HP |
| Suzuki | Grand Vitara | Grand Vitara GV1600 | GV1600 | 2001–2002 | Petrol | SUV | 4x4 | 1590cc 69KW 92HP |
| Suzuki | Grand Vitara | Grand Vitara GV1600 | GV 1600 Soft Top | 2001–2002 | Petrol | SUV Convertible | 4x4 | 1590cc 69KW 92HP |
| Suzuki | Grand Vitara | Grand Vitara GV1600 Sport | GV1600 Sport Soft Top | 2001–… | Petrol | SUV | 4x4 | 1590cc 69KW 92HP |
| Suzuki | Grand Vitara | Grand Vitara GV1600 Sport | GV1600 Sport Soft Top | 2001–… | Petrol | SUV Convertible | 4x4 | 1590cc 69KW 92HP |
| Suzuki | Grand Vitara | Grand Vitara V6 | V6 | 1998–2002 | Petrol | SUV | 4x4 | 2493cc 106KW 142HP |
| Suzuki | Grand Vitara | Grand Vitara V6 Auto | V6 | 1998–2002 | Petrol | SUV | 4x4 | 2493cc 106KW 142HP |
| Suzuki | Grand Vitara | Grand Vitara XL-7 V6 | V6 XL-7 | 2001–2005 | Petrol | SUV | 4x4 | 2736cc 127KW 170HP |
| Suzuki | Grand Vitara | Grand Vitara XL-7 V6 | V6 XL-7 5 STR | 2002–2004 | Petrol | SUV | 4x4 | 2736cc 127KW 170HP |
| Suzuki | Grand Vitara | Grand Vitara XL-7 V6 Auto | V6 XL-7 5 STR | 2002–2006 | Petrol | SUV | 4x4 | 2736cc 127KW 170HP |
Reviews
There are no reviews yet.