SKU: ADB1143116
£102.91
In stock
In stock (5 available)
| EAN | 5057746150242 |
|---|---|
| Type | Brake Disc Rotor |
| Brand | Blue Print |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 76 mm |
| Rotor Style | Internally Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer diameter | 300 mm |
| Brake Disc Type | Internally Vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 18.4 mm |
| Centering Diameter | 75 mm |
| Brake Disc Thickness | 20 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Bolt Hole Circle Diameter | 120 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BMW | 1 Series | 123d M Sport | 123D M Sport | 2007–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d M Sport | 123D M Sport | 2008–2009 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d M Sport | 123D M Sport | 2009–2010 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d M Sport | 123D M Sport | 2009–2010 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d M Sport | 123D M Sport | 2010–2011 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d M Sport | 123D M Sport | 2010–2011 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d M Sport | 123D M Sport | 2010–2012 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d M Sport | 123D M Sport | 2011–2013 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d M Sport | 123D M Sport | 2011–2013 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123D M Sport Auto | 123D M Sport | 2008–2009 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123D M Sport Auto | 123D M Sport | 2009–2010 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123D M Sport Auto | 123D M Sport | 2009–2012 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123D M Sport Auto | 123D M Sport | 2010–2011 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123D M Sport Auto | 123D M Sport | 2010–2011 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123D M Sport Auto | 123D M Sport | 2011–2013 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123D M Sport Auto | 123D M Sport | 2011–2013 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d M Sport Coupe | 123D M Sport | 2007–2009 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d SE | 123D SE | 2007–2008 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d SE | 123D SE | 2008–2009 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d SE | 123D SE | 2009–2010 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d SE | 123D SE | 2009–2010 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123D SE Auto | 123D SE | 2009–2009 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123D SE Auto | 123D SE | 2009–2010 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123D SE Auto | 123D SE | 2009–2010 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d SE Coupe | 123D SE | 2007–2009 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d Sport+ Edition | 123D Sport Plus Edition | 2012–2013 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d Sport+ Edition | 123D Sport Plus Edition | 2012–2013 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d Sport+ Edition Auto | 123D Sport Plus Edition | 2012–2013 | Diesel | Coupe | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | 1 Series | 123d Sport+ Edition Auto | 123D Sport Plus Edition | 2012–2013 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1995cc 150KW 201HP |
Reviews
There are no reviews yet.