SKU: 0986479725
£93.23
In stock
In stock (5 available)
| EAN | 4047024886926 |
|---|---|
| Type | Brake Disc Rotor |
| Brand | Bosch |
| Height | 45.2 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining | High-carbon |
| Rotor Style | Vented |
| Outer diameter | 293.6 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes | 5 |
| Fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 20.4 mm |
| Centering Diameter | 79 mm |
| Brake Disc Thickness | 22.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Drill Diameter, up to | 16.5 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 120 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mini | Countryman | Countryman Cooper AGP D ALL4 | Cooper D AGP ALL4 | 2013–… | Diesel | SUV | 4x4 | 1598cc 82KW 112HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper Business D | Cooper D Business | 2013–2017 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 82KW 110HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper Business D | Cooper D Business | 2014–… | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 82KW 112HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper Business D A | Cooper D Business | 2014–… | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 82KW 112HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper Business D ALL4 | Cooper D ALL4 Business | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 1598cc 82KW 112HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper D | Cooper D | 2010–2015 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 82KW 112HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper D | Cooper D | 2010–2017 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 82KW 112HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper D | Cooper D | 2016–2016 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 82KW 112HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper D ALL4 | Cooper D ALL4 | 2010–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 1598cc 82KW 112HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper D All4 Auto | Cooper D ALL4 | 2014–… | Diesel | SUV | 4x4 | 1598cc 82KW 112HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper D ALL4 Park Lane | Cooper D ALL4 Park Lane | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 1598cc 82KW 112HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper D Auto | Cooper D | 2016–2016 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 82KW 112HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper D Park Lane | Cooper D Park Lane | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 82KW 112HP |
| Mini | Countryman | Countryman One D | One D | 2010–2013 | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 66KW 90HP |
| Mini | Countryman | Countryman One D | One D | 2014–… | Diesel | SUV | 4x2 | 1598cc 66KW 90HP |
Reviews
There are no reviews yet.