SKU: ADJ134342
£101.90
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 43 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 28 mm |
| Centering Diameter | 71 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Jaguar |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Jaguar | S-Type | S-Type Classic V6 | Classic | 2007–2007 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2967cc 179KW 240HP |
| Jaguar | S-Type | S-Type S V6 Auto | S | 2006–2007 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2967cc 179KW 240HP |
| Jaguar | S-Type | S-Type SE V6 Auto | V6 SE | 1999–2007 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2967cc 179KW 240HP |
| Jaguar | S-Type | S-Type SE V6 Auto | SE | 2006–2007 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2967cc 179KW 240HP |
| Jaguar | S-Type | S-Type V6 | V6 | 1999–2004 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2967cc 179KW 240HP |
| Jaguar | S-Type | S-Type V6 | V6 | 1999–2007 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2967cc 179KW 240HP |
| Jaguar | S-Type | S-Type V6 Auto | V6 | 1999–2002 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2967cc 179KW 240HP |
| Jaguar | S-Type | S-Type V6 Auto | V6 | 2005–2007 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2967cc 179KW 240HP |
| Jaguar | S-Type | S-Type V6 SE | SE V6 | 1999–2001 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2967cc 179KW 240HP |
| Jaguar | S-Type | S-Type V6 SE | SE V6 | 2000–2002 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2967cc 179KW 240HP |
| Jaguar | S-Type | S-Type V6 SE Auto | SE V6 | 1995–2003 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2967cc 179KW 240HP |
| Jaguar | S-Type | S-Type V6 Sport | Sport V6 | 2001–2003 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2967cc 179KW 240HP |
| Jaguar | S-Type | S-Type V6 Sport | V6 Sport | 2002–2006 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2967cc 179KW 240HP |
| Jaguar | S-Type | S-Type V6 Sport Auto | Sport V6 | 2001–2004 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2967cc 179KW 240HP |
| Jaguar | S-Type | S-Type V6 Sport Auto | V6 Sport | 2002–2007 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2967cc 179KW 240HP |
Reviews
There are no reviews yet.