SKU: ADK81445
£115.92
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 81 mm |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 240 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Rim Hole Number | 4 -Hole |
| Minimum thickness | 8 mm |
| Centering Diameter | 40.5 mm |
| Brake Disc Thickness | 9 mm |
| Additional Information 2 | with wheel studs |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Toyota |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | Starlet | Starlet 1.3I | I | 1994–2000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1332cc 55KW 74HP |
| Toyota | Starlet | Starlet CD Auto | CD 1.3 | 1996–1999 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1332cc 55KW 74HP |
| Toyota | Starlet | Starlet GLI | GLI | 1993–1996 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1296cc 55KW 74HP |
| Toyota | Starlet | Starlet GLI | 1993–1996 | Petrol | Hatchback | 4X2 | 1296cc 55KW 74HP | |
| Toyota | Starlet | Starlet Jeans | Jeans | 1995–1996 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1296cc 55KW 74HP |
| Toyota | Starlet | Starlet Kodos | Kudos | 1994–1995 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1296cc 55KW 74HP |
| Toyota | Starlet | Starlet S | S | 1998–1999 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1332cc 55KW 74HP |
| Toyota | Starlet | Starlet S | S | 1998–1999 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1332cc 55KW 74HP |
| Toyota | Starlet | Starlet Solida Auto | Solida | 1998–1999 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1332cc 55KW 74HP |
| Toyota | Starlet | Starlet Sportif | Sportif 1.3 | 1996–1999 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1332cc 55KW 74HP |
| Toyota | Starlet | Starlet XLI | XLI | 1993–1996 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1296cc 55KW 74HP |
| Toyota | Starlet | Unspecified | Base | 1982–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1290cc 48KW 65HP |
| Toyota | Starlet | Unspecified | Base | 1982–… | Petrol | Estate | 4x2 | 1290cc 48KW 65HP |
| Toyota | Starlet | Unspecified | Base | 1982–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1290cc 48KW 65HP |
| Toyota | Starlet | Unspecified | Base | 1982–… | Petrol | Saloon | 4x2 | 1290cc 48KW 65HP |
Apec Black
Front Axle
Two-Piece Brake Disc, Vented
Febi
Front Axle
Internally Vented
Coated
Bosch
Front Axle
16.5 mm
With Integrated Wear Sensor
95.5 mm
Borg &Amp; Beck
Rear Axle
Solid
Coated
Reviews
There are no reviews yet.