
SKU: BBD5587
£137.70
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 44.2 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Quantity Unit | Set |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 312 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 22.4 mm |
| Centering Diameter | 65 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Audi |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Audi | A1 | A1 Black Edition 35 TFSI Semi-Auto | Sportback TFSI Black Edition | 2024–… | Petrol | Hatchback | 4X2 | 1498cc 110KW 147HP |
| Audi | A1 | A1 S Line 30 TFSI S-A | Sportback TFSI S Line | 2024–… | Petrol | Hatchback | 4X2 | 999cc 85KW 114HP |
| Audi | A1 | A1 S Line 35 TFSI Semi-Auto | Sportback TFSI S Line | 2023–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1498cc 110KW 147HP |
| Audi | A1 | A1 Sportback 25 TFSI S Line | Sportback TFSI S Line | 2019–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 70KW 93HP |
| Audi | A1 | A1 Sportback 25 TFSI Sport | Sportback TFSI Sport | 2019–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 70KW 93HP |
| Audi | A1 | A1 Sportback 25 TFSI Sport Semi-Auto | Sportback TFSI Sport | 2019–2024 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 70KW 93HP |
| Audi | A1 | A1 Sportback 30 TFSI S Line | Sportback TFSI S Line | 2020–2024 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 81KW 108HP |
| Audi | A1 | A1 Sportback 30 TFSI S Line Semi-Auto | Sportback TFSI S Line | 2020–2024 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 81KW 108HP |
| Audi | A1 | A1 Sportback 30 TFSI Sport | Sportback TFSI Sport | 2020–2024 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 81KW 108HP |
| Audi | A1 | A1 Sportback 30 TFSI Technik | Sportback TFSI Technik | 2019–2020 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 85KW 113HP |
| Audi | A1 | A1 Sportback 30 TFSI Vorsprung | Sportback TFSI Vorsprung | 2019–2020 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 85KW 113HP |
| Audi | A1 | A1 Sportback 30 TFSI Vorsprung Semi-Auto | Sportback TFSI Vorsprung | 2019–2021 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 85KW 113HP |
| Audi | A1 | A1 Sportback 30 TFSI Vorsprung Semi-Auto | Sportback TFSI Vorsprung | 2020–2022 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 81KW 108HP |
| Audi | A1 | A1 Sportback 35 TFSI S Line Contrast Edition Semi-Auto | Sportback TFSI S Line Contrast Edition | 2019–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1498cc 110KW 147HP |
| Audi | A1 | A1 Sportback 35 TFSI S Line Semi-Auto | Sportback TFSI S Line | 2019–2020 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1498cc 110KW 147HP |
| Audi | A1 | A1 Sportback 35 TFSI S Line Style Edition Semi-Auto | Sportback TFSI S Line Style Edition | 2019–2021 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1498cc 110KW 147HP |
| Audi | A1 | A1 Sportback 35 TFSI Sport Semi-Auto | Sportback TFSI Sport | 2019–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1498cc 110KW 147HP |
| Audi | A1 | A1 Sportback 40 TFSI S Line Competition Semi-Auto | Sportback TFSI S Line Competition | 2019–2020 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1984cc 147KW 197HP |
| Audi | A1 | A1 Sportback TFSI S Line Competition Semi-Auto | Sportback TFSI S Line Competition | 2019–2021 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1984cc 147KW 197HP |
| Audi | A1 | A1 Sportback TFSI S Line Competition Semi-Auto | Sportback TFSI S Line Competition | 2021–2022 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1984cc 147KW 197HP |
Reviews
There are no reviews yet.