SKU: NBK5492DP
£133.11
In stock
In stock (0 available)
| Brand | NAPA |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 36 mm |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | 90R-02C0349/0009 |
| Outer Diameter | 350 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Audi |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Audi | Q7 | Q7 Black Edition TDI Quattro Auto | TDI Quattro Black Edition | 2018–2020 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 200KW 268HP |
| Audi | Q7 | Q7 S Line 45 TDI Quattro Auto | TDI Quattro S Line | 2018–2020 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 170KW 228HP |
| Audi | Q7 | Q7 S Line Competition 60 TFSI E Quattro Auto | TFSI E Quattro Competition | 2021–2022 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 2995cc 340KW 455HP |
| Audi | Q7 | Q7 Sport 55 TFSI E Quattro Auto | TFSI E Quattro Sport | 2020–2022 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 2995cc 280KW 375HP |
| Audi | Q7 | Q7 Sport 55 TFSI MHEV Quattro Auto | TFSI Quattro Sport | 2020–2024 | Petrol | SUV | 4x4 | 2995cc 250KW 335HP |
| Audi | Q7 | Q7 Vorsprung 45 TDI MHEV Quattro Auto | TDI Quattro Vorsprung | 2020–2022 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 170KW 228HP |
| Audi | Q7 | SQ7 Black Edition TFSI Quattro A | SQ7 TFSI Quattro Black Edition | 2024–0000 | Petrol | SUV | 4X4 | 3996cc 373KW 500HP |
| Audi | Q7 | SQ7 Black Edition TFSI Quattro Auto | SQ7 TFSI Quattro Black Edition | 2020–2024 | Petrol | SUV | 4x4 | 3996cc 373KW 500HP |
| Audi | Q7 | SQ7 TDI MHEV Quattro Auto | SQ7 TDI Quattro | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x4 | 3956cc 320KW 429HP |
| Audi | Q7 | SQ7 TDI Quattro Auto | SQ7 TDI Quattro | 2016–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 3956cc 320KW 429HP |
| Audi | Q7 | SQ7 TFSI Quattro Auto | SQ7 TFSI Quattro | 2020–2023 | Petrol | SUV | 4x4 | 3996cc 373KW 500HP |
| Audi | Q7 | SQ7 Vorsprung TDI MHEV Quattro Auto | SQ7 TDI Quattro Vorsprung | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x4 | 3956cc 320KW 429HP |
| Audi | Q7 | SQ7 Vorsprung TDI Quattro Auto | SQ7 TDI Quattro Vorsprung | 2017–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 3956cc 320KW 429HP |
| Audi | Q7 | SQ7 Vorsprung TFSI Quattro A | SQ7 TFSI Quattro Vorsprung | 2024–0000 | Petrol | SUV | 4X4 | 3996cc 373KW 500HP |
| Audi | Q7 | SQ7 Vorsprung TFSI Quattro Auto | SQ7 TFSI Quattro Vorsprung | 2020–0000 | Petrol | SUV | 4x4 | 3996cc 373KW 500HP |
Reviews
There are no reviews yet.