
SKU: BBD5631
£137.76
In stock
In stock (5 available)
| Brand | Borg & Beck |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 73 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Quantity Unit | Set |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 330 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 24 mm |
| Centering Diameter | 98 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Porsche | Cayenne | Cayenne GTS Auto | GTS Tiptronic | 2020–2023 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 3996cc 339KW 453HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne GTS Auto | GTS Tiptronic | 2020–2023 | Petrol | SUV | 4x4 | 3996cc 339KW 453HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne GTS Auto | GTS | 2024–… | Petrol | SUV Coupe | 4X4 | 3996cc 368KW 493HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne GTS Auto | GTS | 2024–… | Petrol | SUV | 4X4 | 3996cc 368KW 493HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne T GT Auto | Turbo GT TipTronic | 2021–2023 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 3996cc 471KW 631HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne T S E-Hybrid Auto | Turbo S | 2019–2020 | Petrol/Electric | SUV Coupe | 4x4 | 3996cc 501KW 670HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne T S E-Hybrid Auto | Turbo S | 2019–2020 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3996cc 501KW 670HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne T S E-Hybrid Auto | Turbo S | 2021–2023 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3996cc 501KW 670HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne T S E-Hybrid Auto | Turbo S | 2021–2023 | Petrol/Electric | SUV Coupe | 4x4 | 3996cc 501KW 670HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne Turbo Auto | Turbo | 2003–2006 | Petrol | SUV | 4x4 | 4511cc 335KW 450HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne Turbo E-Hybrid Auto | Turbo E-Hybrid | 2024–… | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3996cc 544KW 729HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne Turbo E-Hybrid Auto | Turbo E-Hybrid | 2024–… | Petrol/Electric | SUV Coupe | 4x4 | 3996cc 544KW 729HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne Turbo GT E-Hybrid Auto | Turbo E-Hybrid GT | 2024–… | Petrol/Electric | SUV Coupe | 4x4 | 3996cc 544KW 729HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 Auto | V6 TipTronic | 2018–2019 | Petrol | SUV | 4x4 | 2995cc 250KW 335HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 Auto | V6 TipTronic | 2019–2020 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 2995cc 250KW 335HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 E-Hybrid Auto | V6 | 2020–2023 | Petrol/Electric | SUV Coupe | 4x4 | 2995cc 340KW 455HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 E-Hybrid Auto | V6 E-Hybrid | 2023–… | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 2995cc 346KW 463HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 E-Hybrid Auto | V6 E-Hybrid | 2023–… | Petrol/Electric | SUV Coupe | 4x4 | 2995cc 346KW 463HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 S Auto | V6 S TipTronic | 2021–2023 | Petrol | SUV | 4x4 | 2894cc 324KW 433HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V8 S Auto | V8 S | 2023–… | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 3996cc 349KW 467HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V8 S Auto | V8 S | 2023–… | Petrol | SUV | 4x4 | 3996cc 349KW 467HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V8 T Auto | V8 T TipTronic | 2018–2019 | Petrol | SUV | 4x4 | 3996cc 405KW 542HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V8 T Auto | V8 T TipTronic | 2019–2019 | Petrol | SUV | 4x4 | 3996cc 405KW 542HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V8 T Auto | V8 Turbo TipTronic | 2019–2020 | Petrol | SUV | 4x4 | 3996cc 405KW 542HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V8 T Auto | V8 Turbo TipTronic | 2019–2020 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 3996cc 405KW 542HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V8 T Auto | V8 Turbo TipTronic | 2020–2023 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 3996cc 405KW 542HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V8 T Auto | V8 Turbo TipTronic | 2020–2023 | Petrol | SUV | 4x4 | 3996cc 405KW 542HP |
Juratek
Front Axle
16 mm
With Acoustic Wear Warning
138 mm
Febi
Front Axle
Internally Vented
Coated
Reviews
There are no reviews yet.