SKU: 0986479187
£82.15
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| EAN | 4047024241145 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 45.6 mm |
| Surface | Oiled |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 256 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 4 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 21.5 mm |
| Centering Diameter | 69 mm |
| Brake Disc Thickness | 24 mm |
| Drill Diameter, up to | 12.8 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114.3 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Mitsubishi |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mitsubishi | Colt | Colt Clear Tec CZ1 | Clear Tec CZ1 | 2009–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 55KW 74HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt Clear Tec CZ2 | Clear Tec CZ2 | 2009–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1332cc 70KW 94HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt Clear Tec CZ2 | Clear Tec CZ2 | 2010–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1332cc 70KW 94HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt Clear Tec CZ2 | Clear Tec CZ2 | 2010–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1332cc 70KW 94HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt CZ1 | CZ1 | 2010–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 55KW 75HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt CZ1 | CZ1 | 2010–2013 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 55KW 75HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt CZ3 | CZ3 | 2006–2008 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1499cc 80KW 107HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt CZ3 | CZ3 | 2006–2008 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1499cc 80KW 107HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt CZ3 DI-D | DI-D CZ3 | 2006–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1493cc 70KW 93HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt CZC1 | CZC1 | 2007–2009 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1499cc 80KW 107HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt CZC3 | CZC3 | 2008–2009 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1499cc 80KW 107HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt Equippe | Equippe | 2005–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1332cc 70KW 93HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt Juro | Juro | 2011–2013 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1332cc 70KW 95HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt Juro Auto | Juro | 2011–2013 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1332cc 70KW 95HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt Mirage | Mirage | 2005–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1332cc 70KW 93HP |
Reviews
There are no reviews yet.