SKU: 0986479372
£112.15
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 45.9 mm |
| Surface | Oiled |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 294 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 22.4 mm |
| Centering Diameter | 69 mm |
| Brake Disc Thickness | 24 mm |
| Drill Diameter, up to | 12.7 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114.3 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Peugeot |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Peugeot | 4007 | 4007 GT | GT | 2007–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 115KW 154HP |
| Peugeot | 4007 | 4007 GT HDi | HDI GT | 2009–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 115KW 156HP |
| Peugeot | 4007 | 4007 GT HDi | HDI GT | 2010–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 115KW 156HP |
| Peugeot | 4007 | 4007 GT HDi Auto | HDI GT | 2009–2011 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 115KW 156HP |
| Peugeot | 4007 | 4007 GT HDi Auto | HDI GT | 2010–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 115KW 156HP |
| Peugeot | 4007 | 4007 SE | SE | 2007–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 115KW 154HP |
| Peugeot | 4007 | 4007 SE HDi | HDI SE | 2009–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 115KW 156HP |
| Peugeot | 4007 | 4007 SE HDi | HDI SE | 2010–2011 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 115KW 156HP |
| Peugeot | 4007 | 4007 SE HDi Auto | HDI SE | 2009–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 115KW 156HP |
| Peugeot | 4007 | 4007 SE HDi Auto | HDI SE | 2011–2011 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 115KW 156HP |
| Peugeot | 4007 | 4007 Sport XS HDi | HDI Sport XS | 2009–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 115KW 154HP |
| Peugeot | 4007 | 4007 ST HDi | HDI ST | 2009–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 115KW 154HP |
Reviews
There are no reviews yet.