SKU: 0986479D71
101,23 £
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| EAN | 4047026140910 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 51.5 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | Vented |
| Outer Diameter | 295 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 23 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Drill Diameter, up to | 13.3 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114.3 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Mazda |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mazda | 3 | 3 100th Anniversary Edition MHEV | 100th Anniversary Edition | 2020–2022 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 132KW 177HP |
| Mazda | 3 | 3 SE Auto | SE | 2015–2015 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1998cc 88KW 118HP |
| Mazda | 3 | 3 SE Nav | SE Nav | 2013–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 88KW 118HP |
| Mazda | 3 | 3 SE Nav Auto | SE Nav | 2014–2015 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1998cc 88KW 118HP |
| Mazda | 3 | 3 SE-L Auto | SE-L | 2014–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 88KW 118HP |
| Mazda | 3 | 3 SE-L Auto | SE-L | 2015–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 88KW 118HP |
| Mazda | 3 | 3 SE-L Auto | SE-L | 2015–2016 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1998cc 88KW 118HP |
| Mazda | 3 | 3 SE-L Nav Auto | SE-L Nav | 2013–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 88KW 118HP |
| Mazda | 3 | 3 SE-L Nav Auto | SE-L Nav | 2015–2016 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1998cc 88KW 118HP |
| Mazda | 3 | 3 SE-L Nav Auto | SE-L Nav | 2015–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 88KW 118HP |
| Mazda | 3 | 3 Sport 150 | Sport | 2008–2009 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1999cc 110KW 150HP |
| Mazda | 3 | 3 Sport 150 | Sport | 2008–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1999cc 110KW 150HP |
| Mazda | 3 | 3 Sport Black | Sport Black | 2016–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 88KW 118HP |
| Mazda | 3 | 3 Sport Nav | Sport Nav | 2015–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 121KW 163HP |
| Mazda | 3 | 3 Sport Nav | Sport Nav | 2015–2019 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1998cc 88KW 118HP |
| Mazda | 3 | 3 Sport Nav | Sport Nav | 2015–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 88KW 118HP |
| Mazda | 3 | 3 Sport Nav | Sport Nav | 2016–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 121KW 163HP |
| Mazda | 3 | 3 Sport Nav Auto | Sport Nav | 2015–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 88KW 118HP |
| Mazda | 3 | 3 TS2 | TS2 | 2003–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1999cc 111KW 150HP |
| Mazda | 3 | 3 TS2 | TS2 | 2004–2006 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1999cc 111KW 150HP |
| Mazda | 3 | 3 TS2 Auto | TS2 | 2009–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1999cc 110KW 150HP |
| Mazda | 3 | 3 TS2 D 143 | TS2 | 2007–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1998cc 105KW 140HP |
Reviews
There are no reviews yet.