SKU: 0986479G14
£130.88
In stock
In stock (5 available)
| Brand | Bosch |
|---|---|
| EAN | 4047026477061 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 64.2 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | two-piece brake disc, Vented |
| Outer Diameter | 330 mm |
| Brake Disc Type | two-piece brake disc, Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 18.4 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 20 mm |
| Drill Diameter, up to | 16.5 mm |
| Paired article numbers | 0986479G15 |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
Reviews
There are no reviews yet.