SKU: 0986477324
£184.31
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Brand | Bosch |
|---|---|
| EAN | 4047026205350 |
| Product type | Brake Drum |
| Function | Brake Drum |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Holes: | 5 |
| Centering Diameter | 76 mm |
| Total Br. Drum Height | 95.5 mm |
| Br. Drum outer diameter | 335.5 mm |
| Inner Brake Drum Height | 72 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 120 mm |
| Inner Brake Drum Diameter | 295 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Volkswagen |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Volkswagen | Amarok | Amarok Atacama TDI 4Motion | DC TDI Atacama 4Motion | 2015–2016 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1968cc 132KW 180HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Atacama TDI 4Motion Auto | DC TDI Atacama 4Motion | 2015–2016 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1968cc 132KW 180HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Canyon TDI 4Motion Auto | DC TDI Canyon 4Motion | 2014–2014 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1968cc 132KW 180HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Commerce TDI 4Motion | 2024–2024 | Diesel | Pick Up | 4X4 | 1996cc 125KW 167HP | |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Dark Label TDI 4Motion | DC TDI Dark Label 4Motion | 2014–2014 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1968cc 132KW 178HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Edition TDI 4Motion Selective Double Cab | DC TDI Edition 4Motion | 2013–2013 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1968cc 132KW 178HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Highline 4Motion Double Cab | DC TDI HighLine 4Motion | 2011–2012 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1968cc 120KW 161HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Highline 4Motion Double Cab | DC TDI HighLine 4Motion | 2011–2013 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1968cc 120KW 161HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Highline 4Motion Double Cab Auto | DC TDI HighLine 4Motion | 2012–2017 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1968cc 132KW 180HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Highline TDI 4Motion Double Cab | DC TDI HighLine 4Motion | 2012–2014 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1968cc 132KW 178HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Highline TDI 4Motion Double Cab | DC TDI HighLine 4Motion | 2012–2017 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1968cc 132KW 178HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Life TDI 4Motion | DC TDI Life 4Motion | 2023–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1996cc 125KW 167HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Life TDI 4Motion Auto | DC TDI Life 4Motion | 2023–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1996cc 151KW 202HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Startline 4Motion Double Cab 122 | DC TDI Startline 4Motion | 2011–2012 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1968cc 90KW 120HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Startline 4Motion Double Cab 163 | DC TDI Startline 4Motion | 2011–2013 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1968cc 120KW 161HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Startline TDI 4Motion Double Cab | DC TDI Startline 4Motion | 2012–2013 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1968cc 90KW 120HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Startline TDI 4Motion Double Cab | DC TDI Startline 4Motion | 2012–2014 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1968cc 132KW 178HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Startline TDI 4Motion Double Cab | DC TDI Startline 4Motion | 2013–2017 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1968cc 103KW 139HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Style TDI 4Motion Auto | DC TDI Style 4Motion | 2023–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1996cc 151KW 202HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Trendline 4Motion Double Cab | DC TDI TrendLine 4Motion | 2011–2014 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1968cc 120KW 161HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Trendline TDI 4Motion Double Cab | DC TDI TrendLine 4Motion | 2012–2017 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1968cc 132KW 178HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Trendline TDI 4Motion Double Cab | DC TDI TrendLine 4Motion | 2013–2017 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1968cc 103KW 139HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Ultimate TDI 4Motion | DC TDI Ultimate 4Motion | 2014–2016 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1968cc 132KW 178HP |
| Volkswagen | Amarok | Amarok Ultimate TDI 4Motion Auto | DC TDI Ultimate 4Motion | 2014–2015 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1968cc 132KW 180HP |
Reviews
There are no reviews yet.