SKU: 0986479G78
£185.51
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Brand | Bosch |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 54.5 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | Vented |
| Outer Diameter | 330 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| fulfils ECE norm | ECE-R90 |
| Minimum thickness | 30.5 mm |
| Centering Diameter | 72 mm |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Drill Diameter, up to | 17 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 127 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee CRD Limited+ 4x4 Auto | V6 CRD Limited Plus | 2016–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 184KW 247HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee CRD Overland 4x4 Auto | V6 CRD Overland | 2016–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 184KW 247HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee CRD Summit+ Auto | V6 CRD Summit | 2016–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 184KW 247HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee Hemi Ltd A | V8 Hemi Limited | 2008–0000 | Petrol | SUV | 4x4 | 5654cc 240KW 321HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee Hemi SRT8 Auto | Hemi SRT8 | 2012–2013 | Petrol | SUV | 4x4 | 6417cc 344KW 461HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee Hemi SRT8 Auto | Hemi SRT8 | 2013–2014 | Petrol | SUV | 4x4 | 6417cc 344KW 461HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee Hemi SRT8 Auto | Hemi SRT8 | 2014–2016 | Petrol | SUV | 4x4 | 6417cc 344KW 461HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee Hemi SRT8 Auto | Hemi SRT8 | 2015–2016 | Petrol | SUV | 4x4 | 6417cc 344KW 461HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee Hemi SRT8 Auto | Hemi SRT8 | 2016–2017 | Petrol | SUV | 4x4 | 6417cc 344KW 461HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee Laredo CRD Auto | V6 CRD Laredo | 2013–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 140KW 188HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee Laredo CRD Auto | V6 CRD Laredo | 2015–0000 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 140KW 188HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee Limited Edition CRD Auto | V6 CRD Limited | 2011–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 177KW 237HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee Limited Edition CRD Auto | V6 CRD Limited | 2013–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 184KW 247HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee Limited Edition+ CRD Auto | V6 CRD Limited Plus | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 184KW 247HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee Ltd + MultiJet II A | V6 Multijet II Limited Plus | 2017–0000 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 184KW 247HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee Night Eagle MultiJet II Auto | V6 Multijet II Night Eagle | 2017–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 184KW 247HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee Night SRT Auto | SRT Night | 2016–2017 | Petrol | SUV | 4x4 | 6417cc 344KW 461HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee Overland CRD Auto | V6 CRD Overland | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 184KW 247HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee Overland MultiJet II A | V6 Multijet II Overland | 2017–0000 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 184KW 247HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee Overland MultiJet II Auto | V6 Multijet II Overland | 2019–2020 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 184KW 246HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee S-Limited CRD Auto | V6 CRD S Limited | 2008–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 160KW 214HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee S-Limited CRD Auto | V6 CRD S-Limited | 2012–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 177KW 237HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee Summit CRD Auto | V6 CRD Summit | 2013–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 184KW 247HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee Summit MultiJet II A | V6 Multijet II Summit | 2017–0000 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 184KW 247HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee TD 60th Anniversary | TD 60th Anniversary | 2001–2002 | Diesel | SUV | 4x4 | 3125cc 102KW 138HP |
| Jeep | Grand Cherokee | Grand Cherokee Trailhawk MultiJet Auto | V6 Multijet II TrailHAWK | 2019–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 184KW 246HP |
Reviews
There are no reviews yet.