SKU: 08.N258.21
119,57 £
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 51 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 316 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 9.5 mm |
| Centering Diameter | 64 mm |
| Brake Disc Thickness | 11 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ford | Mondeo | Mondeo Style Econetic TDCi | Style Econetic TDCI | 2015–2016 | Diesel | Estate | 4x2 | 1560cc 85KW 114HP |
| Ford | Mondeo | Mondeo Style Econetic TDCi | Style Econetic TDCI | 2015–2018 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1499cc 85KW 114HP |
| Ford | Mondeo | Mondeo Titanium Econetic TDCi | Titanium Econetic TDCI | 2014–2016 | Diesel | Estate | 4x2 | 1560cc 85KW 114HP |
| Ford | Mondeo | Mondeo Titanium Edition Econetic TDCi | Titanium Edition Econetic TDCI | 2017–2018 | Diesel | Estate | 4x2 | 1499cc 85KW 114HP |
| Ford | Mondeo | Mondeo Titanium Edition Econetic TDCi | Titanium Edition Econetic TDCI | 2017–2018 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1499cc 85KW 114HP |
| Ford | Mondeo | Mondeo Titanium X Business Edition TDCi | Titanium X Business Edition TDCI | 2013–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1560cc 84KW 113HP |
| Ford | Mondeo | Mondeo Titanium X TDCI | Titanium X TDCI | 2012–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1560cc 84KW 113HP |
| Ford | Mondeo | Mondeo Titanium X TDCI | Titanium X TDCI | 2012–… | Diesel | Estate | 4x2 | 1560cc 84KW 113HP |
| Ford | Mondeo | Mondeo Zetec Business Edition TDCi | Zetec Business Edition TDCI | 2012–2015 | Diesel | Estate | 4x2 | 1560cc 85KW 113HP |
| Ford | Mondeo | Mondeo Zetec Business Edition TDCi | Zetec Business Edition TDCI | 2013–… | Diesel | Estate | 4x2 | 1560cc 84KW 113HP |
| Ford | Mondeo | Mondeo Zetec Econetic TDCI | Zetec Econetic TDCI | 2014–2016 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1560cc 85KW 114HP |
| Ford | Mondeo | Mondeo Zetec Edition Econetic TDCi | Zetec Edition Econetic TDCI | 2017–2018 | Diesel | Estate | 4x2 | 1499cc 85KW 114HP |
| Ford | Mondeo | Mondeo Zetec S TDCi | Zetec S TDCI | 2012–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1560cc 85KW 113HP |
| Ford | Mondeo | Mondeo Zetec S TDCi | Zetec S TDCI | 2012–… | Diesel | Estate | 4x2 | 1560cc 85KW 113HP |
| Ford | Mondeo | Mondeo Zetec TDCi | Zetec TDCI | 2012–… | Diesel | Estate | 4x2 | 1560cc 84KW 113HP |
Reviews
There are no reviews yet.