SKU: 09.4869.34
£83.03
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Brand | Brembo |
|---|---|
| EAN | 08020584013076 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 44 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 284 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE |
| Minimum thickness | 19.4 mm |
| Tightening torque | 120 Nm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | E-Class | E250 D | E 250D | 1993–1996 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2497cc 84KW 113HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E250 D Auto | 1993–1995 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2497cc 84KW 113HP | |
| Mercedes-Benz | E-Class | E250 D LWB | 1993–1993 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2497cc 84KW 113HP | |
| Mercedes-Benz | E-Class | E250 D LWB A | 1993–2008 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2497cc 84KW 113HP | |
| Mercedes-Benz | E-Class | E280 CDi Classic Auto | E280 CDI Classic | 2005–2010 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2987cc 165KW 221HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E300 AvantGarde TD Auto | E300 TD Avantgarde | 1997–2000 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2996cc 130KW 174HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E300 D | 1988–2001 | Diesel | Estate | 4x2 | 2996cc 101KW 136HP | |
| Mercedes-Benz | E-Class | E300 D | 1993–2018 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2996cc 101KW 136HP | |
| Mercedes-Benz | E-Class | E300 D Auto | E 300D | 1990–1996 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2996cc 101KW 136HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E300 D Auto | E 300D | 1993–1997 | Diesel | Estate | 4x2 | 2996cc 101KW 136HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E300D Avantgarde A | E 300D Avantgarde | 1995–1997 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2996cc 100KW 134HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E300D Classic Auto | E 300D Classic | 1995–1997 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2996cc 100KW 134HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E300D Elegance A | E 300D Elegance | 1995–1997 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2996cc 100KW 134HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E350 AvantGarde CDi BlueEfficiency Auto | E350 CDI BlueEfficiency Avantgarde | 2010–2012 | Diesel | Estate | 4x2 | 2987cc 195KW 265HP |
| Mercedes-Benz | E-Class | E350 SE Edition 125 CDi BlueEfficiency Auto | E350 CDI BlueEfficiency SE Edition 125 | 2011–2012 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2987cc 195KW 265HP |
Reviews
There are no reviews yet.