SKU: 09.B628.10
£106.21
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 38 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 296 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 6 |
| Extra Description | PRIME LINE |
| Minimum thickness | 26 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Nissan |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nissan | Navara | Navara Acenta dCi | DCI Acenta 4x4 SHR DCB | 2012–2016 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 140KW 188HP |
| Nissan | Navara | Navara Acenta Double Cab dCi | DCI Acenta 4x4 DCB | 2009–2010 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara Acenta Double Cab dCi 188 | DCI Acenta 4x4 DCB | 2010–2012 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 140KW 188HP |
| Nissan | Navara | Navara Aventura Double Cab dCi Auto | DCI Anentura 4x4 SWB SHR DCP | 2007–2010 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara Outlaw K/C dCi | DCI Outlaw 4x4 SWB SHR KCB | 2007–2010 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara Platinum dCi | DCI Platinium 4x4 SHR DCB | 2012–2013 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 140KW 188HP |
| Nissan | Navara | Navara Platinum Double Cab dCi Auto | DCI Platinium 4x4 SHR DCB | 2008–2010 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara Salomon dCi Auto | DCI Salomon 4x4 SHR DCB | 2015–2016 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 140KW 188HP |
| Nissan | Navara | Navara Sport-X Double Cab SAT dCi | DCI Sport-X 4x4 SHR DCP SAT | 2008–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara SPX D/C SAT DCI A | DCI Sport-X 4x4 SHR DCB SAT | 2008–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara Standard Double Cab dCi | DCI Standard 4x4 DCB | 2009–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara Tekna Double Cab dCi 188 | DCI Tekna 4x4 DCB | 2010–2013 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 140KW 188HP |
| Nissan | Navara | Navara Tekna Double Cab dCi Auto | DCI Tekna 4x4 DCB | 2009–2010 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara Trek Double Cab dCi | DCI Trek 4x4 SWB SHR DCP | 2007–2010 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 126KW 169HP |
| Nissan | Navara | Navara Visia DCI | DCI Visia 4x4 SHR DCB | 2013–2016 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2488cc 106KW 144HP |
Reviews
There are no reviews yet.