SKU: 09.C181.21
£132.99
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 62 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | internally vented, slotted |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 345 mm |
| Brake Disc Type | internally vented, slotted |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 26 mm |
| Centering Diameter | 62 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Paired article numbers | 09.C181.21 |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lexus | GS | GS 250 F Sport Auto | 250 F Sport | 2012–2014 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2500cc 154KW 206HP |
| Lexus | GS | GS 300h Executive Edition CVT | 300H Executive Edition | 2016–2019 | Petrol/Electric | Saloon | 4x2 | 2494cc 164KW 219HP |
| Lexus | GS | GS 300H F Sport CVT | 300H F Sport | 2013–2016 | Petrol/Electric | Saloon | 4x2 | 2494cc 164KW 219HP |
| Lexus | GS | GS 300H F Sport CVT | 300H F Sport | 2014–… | Petrol/Electric | Saloon | 4x2 | 2494cc 164KW 219HP |
| Lexus | GS | GS 300H F Sport CVT | 300H F Sport | 2016–2018 | Petrol/Electric | Saloon | 4x2 | 2494cc 164KW 219HP |
| Lexus | GS | GS 300H Luxury CVT | 300H Luxury | 2016–2019 | Petrol/Electric | Saloon | 4x2 | 2494cc 164KW 219HP |
| Lexus | GS | GS 300H Premier CVT | 300H Premier | 2016–2019 | Petrol/Electric | Saloon | 4x2 | 2494cc 164KW 219HP |
| Lexus | GS | GS 300h SE CVT | 300H SE | 2013–2016 | Petrol/Electric | Saloon | 4x2 | 2494cc 164KW 219HP |
| Lexus | GS | GS 450H F Sport CVT | 450H F Sport | 2012–2014 | Petrol/Electric | Saloon | 4x2 | 3456cc 254KW 340HP |
| Lexus | GS | GS 450H F Sport CVT | 450H F Sport | 2013–2015 | Petrol/Electric | Saloon | 4x2 | 3456cc 254KW 340HP |
| Lexus | GS | GS 450H F Sport CVT | 450H F Sport | 2014–… | Petrol/Electric | Saloon | 4x2 | 3456cc 254KW 340HP |
| Lexus | GS | GS 450H F Sport CVT | 450H F Sport | 2016–2018 | Petrol/Electric | Saloon | 4x2 | 3456cc 254KW 340HP |
| Lexus | GS | GS 450H Premier CVT | 450H Premier | 2014–2016 | Petrol/Electric | Saloon | 4x2 | 3456cc 254KW 340HP |
| Lexus | GS | GS 450H Premier CVT | 450H Premier | 2016–2018 | Petrol/Electric | Saloon | 4x2 | 3456cc 254KW 340HP |
| Lexus | GS | GS F Auto | F | 2016–2019 | Petrol | Saloon | 4x2 | 4969cc 351KW 470HP |
Reviews
There are no reviews yet.