SKU: 09.C349.11
£108.34
In stock
In stock (5 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| EAN | 08020584225325 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 45 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 294 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 20.4 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mini | Clubman | Clubman Cooper D | Cooper D | 2015–2019 | Diesel | Estate | 4x2 | 1995cc 110KW 148HP |
| Mini | Clubman | Clubman Cooper D Classic | Cooper D Classic | 2019–2020 | Diesel | Estate | 4x2 | 1995cc 110KW 147HP |
| Mini | Clubman | Clubman Cooper D Exclusive | Cooper D Exclusive | 2019–2021 | Diesel | Estate | 4x2 | 1995cc 110KW 147HP |
| Mini | Clubman | Clubman Cooper D Sport | Cooper D Sport | 2019–2019 | Diesel | Estate | 4x2 | 1995cc 110KW 147HP |
| Mini | Clubman | Clubman Cooper D Sport Auto | Cooper D Sport | 2019–2020 | Diesel | Estate | 4x2 | 1995cc 110KW 147HP |
| Mini | Clubman | Clubman Cooper S | Cooper S | 2018–2019 | Petrol | Estate | 4x2 | 1998cc 141KW 189HP |
| Mini | Clubman | Clubman Cooper S ALL4 Auto | Cooper S ALL4 | 2016–2018 | Petrol | Estate | 4x4 | 1998cc 141KW 189HP |
| Mini | Clubman | Clubman Cooper S Classic | Cooper S Classic | 2018–2019 | Petrol | Estate | 4x2 | 1998cc 141KW 189HP |
| Mini | Clubman | Clubman Cooper S Classic Auto | Cooper S Classic | 2018–2019 | Petrol | Estate | 4x2 | 1998cc 141KW 189HP |
| Mini | Clubman | Clubman Cooper S Exclusive Auto | Cooper S Exclusive | 2018–2020 | Petrol | Estate | 4x2 | 1998cc 141KW 189HP |
| Mini | Clubman | Clubman Cooper S Exclusive Auto | Cooper S Exclusive | 2019–… | Petrol | Estate | 4x2 | 1998cc 141KW 189HP |
| Mini | Clubman | Clubman Cooper S Sport | Cooper S Sport | 2019–2023 | Petrol | Estate | 4x2 | 1998cc 141KW 189HP |
| Mini | Clubman | Clubman Cooper S Sport Auto | Cooper S Sport | 2018–2020 | Petrol | Estate | 4x2 | 1998cc 141KW 189HP |
| Mini | Clubman | Clubman John Cooper Works A4 Auto | John Cooper Works All4 | 2019–2024 | Petrol | Estate | 4x4 | 1998cc 225KW 301HP |
| Mini | Clubman | Clubman John Cooper Works ALL4 | John Cooper Works | 2016–2019 | Petrol | Estate | 4x4 | 1998cc 170KW 228HP |
Reviews
There are no reviews yet.