SKU: P49054
£52.44
In stock
In stock (5 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Pad Set, disc brake |
| Width | 122 mm |
| Height | 54 mm |
| Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Thickness | 15 mm |
| WVA Number | 22271 |
| Brake System | Advics |
| Unit Quantity | 1 |
| Extra Description | PRIME LINE |
| Wear Warning Contact | excl. wear warning contact |
| Additional Information | with accessories |
| Additional Information 2 | with anti-squeak plate |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mazda | MX-5 | MX-5 100th Anniversary Edition | 100th Anniversary Edition | 2020–2021 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1998cc 135KW 181HP |
| Mazda | MX-5 | MX-5 30th Anniversary Edition | 30th Anniversary Edition | 2019–2019 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1998cc 135KW 181HP |
| Mazda | MX-5 | MX-5 GT Sport Tech | GT Sport Tech | 2020–2023 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1998cc 135KW 181HP |
| Mazda | MX-5 | MX-5 i Roadster 25 Anniversary | I Roadster 25 Anniversary | 2014–2015 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1999cc 118KW 160HP |
| Mazda | MX-5 | MX-5 RF 30th Anniversary Ed | 30th Anniversary Edition | 2019–2019 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1998cc 135KW 181HP |
| Mazda | MX-5 | MX-5 RF GT Sport Nav+ Auto | GT Sport Nav Plus | 2018–2019 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1998cc 135KW 181HP |
| Mazda | MX-5 | MX-5 RF Launch Edition | RF Launch Edition | 2017–2018 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1998cc 118KW 157HP |
| Mazda | MX-5 | MX-5 RF Sport Black | RF Sport Black | 2018–2019 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1998cc 118KW 157HP |
| Mazda | MX-5 | MX-5 RF Sport Nav+ | Sport Nav Plus | 2018–2019 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1998cc 135KW 181HP |
| Mazda | MX-5 | MX-5 RF Sport Nav+ Auto | Sport Nav Plus | 2018–2019 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1998cc 135KW 181HP |
| Mazda | MX-5 | MX-5 SE-L Nav | SE-L Nav | 2015–2018 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1998cc 118KW 157HP |
| Mazda | MX-5 | MX-5 SE-L Nav+ | SE-L Nav Plus | 2018–2019 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1998cc 135KW 181HP |
| Mazda | MX-5 | MX-5 Sport | Sport | 2015–2016 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1998cc 118KW 157HP |
| Mazda | MX-5 | MX-5 Sport Nav | Sport Nav | 2015–2019 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1998cc 118KW 157HP |
| Mazda | MX-5 | MX-5 Sport Nav+ | Sport Nav Plus | 2018–2019 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1998cc 135KW 181HP |
| Mazda | MX-5 | MX-5 Sport Recaro | Sport Recaro | 2016–2018 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1998cc 118KW 157HP |
Reviews
There are no reviews yet.