SKU: P50008
£35.85
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Pad Set, disc brake |
| Width | 110 mm |
| Height | 60 mm |
| Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Thickness | 19 mm |
| WVA Number | 20941, 21028 |
| Brake System | Lucas |
| Unit Quantity | 1 |
| Extra Description | PRIME LINE |
| Wear Warning Contact | prepared for wear warning indicator |
| Additional Information | with accessories |
| Additional Information 2 | with anti-squeak plate, with brake caliper screws |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Mercedes-Benz |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | 190 | 190 E | E | 1984–2009 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1997cc 91KW 122HP |
| Mercedes-Benz | 190 | 190 E | E | 1988–2002 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1997cc 91KW 122HP |
| Mercedes-Benz | 190 | 190 E | E | 1989–1993 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1797cc 80KW 108HP |
| Mercedes-Benz | 190 | 190 E | E 2.6 | 1989–1994 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2599cc 123KW 166HP |
| Mercedes-Benz | 190 | 190 E | E 2.6 | 2011–2011 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2599cc 123KW 166HP |
| Mercedes-Benz | 190 | 190 E-16 Evolution II | 1991–2011 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2463cc 175KW 235HP | |
| Mercedes-Benz | 190 | 190D Diesel | D 2.5 | 1989–1993 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2497cc 67KW 90HP |
| Mercedes-Benz | 190 | 190D Diesel Auto | D 2.5 | 1988–1992 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2497cc 67KW 90HP |
| Mercedes-Benz | 190 | 190E 2.3-16 Auto | 1986–1990 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2299cc 134KW 180HP | |
| Mercedes-Benz | 190 | 190E 2.5-16 | 1988–2021 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2497cc 149KW 201HP | |
| Mercedes-Benz | 190 | 190E 2.5-16 Auto | 1989–1992 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2497cc 149KW 201HP | |
| Mercedes-Benz | 190 | 190E Auto | E 2.6 | 1987–… | Petrol | Saloon | 4x2 | 2599cc 123KW 166HP |
| Mercedes-Benz | 190 | 190E Auto | E | 1988–1993 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1997cc 91KW 122HP |
| Mercedes-Benz | 190 | 190E Auto | E 2.6 | 1989–1991 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2599cc 123KW 166HP |
| Mercedes-Benz | 190 | 190E Auto | E | 1990–1993 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1797cc 80KW 108HP |
Reviews
There are no reviews yet.