SKU: 101809
£58.39
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 44 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 280 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 4 -Hole |
| Minimum thickness | 21.8 mm |
| Centering Diameter | 61 mm |
| Brake Disc Thickness | 24 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Renault Trucks | 50 Series | Unspecified | GF151 | 1980–… | Diesel | 4X2 | 0cc 108KW 146HP | |
| Renault Trucks | 50 Series E | Unspecified | R340.22TD | 1988–… | Diesel | 6X2 | 0cc 250KW 336HP | |
| Renault Trucks | 50 Series E | Unspecified | R380.22TD S | 1990–… | Diesel | 6X2 | 0cc 278KW 374HP | |
| Renault Trucks | 50 Series E | Unspecified | G200.17D | 1990–… | Diesel | 4X2 | 0cc 146KW 196HP | |
| Renault Trucks | B Range | Unspecified | G340TI.18D DB | 1991–… | Diesel | 4X2 | 0cc 252KW 338HP | |
| Renault Trucks | B Range | Unspecified | G330.22TD | 1991–… | Diesel | 6X2 | 0cc 243KW 326HP | |
| Renault Trucks | B Range | Unspecified | R385TI.22TD S | 1992–… | Diesel | 6X2 | 0cc 287KW 385HP | |
| Renault Trucks | B Range | Unspecified | R340TI.22TD S | 1992–… | Diesel | 6X2 | 0cc 252KW 338HP | |
| Renault Trucks | B Range | Unspecified | R340TI.23TD S | 1992–… | Diesel | 6X2 | 0cc 289KW 388HP | |
| Renault Trucks | Other Models | Unspecified | G290.22TD | 1985–… | Diesel | 6X2 | 0cc 214KW 287HP | |
| Renault Trucks | Other Models | Unspecified | G260.22TD | 1985–… | Diesel | 6X2 | 0cc 192KW 258HP | |
| Renault Trucks | Other Models | Unspecified | G260.22TD (S) | 1985–… | Diesel | 6X2 | 0cc 192KW 258HP | |
| Renault Trucks | Renault | Unspecified | G170.16D (S) | 1984–… | Diesel | 4X2 | 0cc 126KW 169HP | |
| Renault Trucks | Renault | Unspecified | G170.16D (S) | 1984–… | Diesel | 4X2 | 0cc 126KW 169HP | |
| Renault Trucks | Renault | Unspecified | G170.16 | 1984–… | Diesel | 4X2 | 0cc 126KW 169HP |
Reviews
There are no reviews yet.