SKU: 108432
£40.76
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 40.2 mm |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 258 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 8.4 mm |
| Centering Diameter | 76 mm |
| Brake Disc Thickness | 10 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114.3 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kia | Venga | Venga 1 CRDi | CRDI 1 | 2011–2015 | Diesel | MPV | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
| Kia | Venga | Venga 1 EcoDynamics CRDI | CRDI 1 EcoDynamics | 2010–2012 | Diesel | MPV | 4x2 | 1396cc 66KW 88HP |
| Kia | Venga | Venga 2 CRDi | CRDI 2 | 2015–2016 | Diesel | MPV | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
| Kia | Venga | Venga 2 CRDi | CRDI 2 | 2015–2018 | Diesel | MPV | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
| Kia | Venga | Venga 2 EcoDynamics CRDI | CRDI 2 EcoDynamics | 2010–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1396cc 66KW 88HP |
| Kia | Venga | Venga 3 CRDi ISG | CRDI 3 ISG | 2015–2016 | Diesel | MPV | 4x2 | 1582cc 85KW 114HP |
| Kia | Venga | Venga 3 CRDi ISG | CRDI 3 ISG | 2015–2019 | Diesel | MPV | 4x2 | 1582cc 85KW 114HP |
| Kia | Venga | Venga 3 EcoDynamics CRDI | CRDI 3 EcoDynamics | 2009–2012 | Diesel | MPV | 4x2 | 1396cc 66KW 88HP |
| Kia | Venga | Venga 3 EcoDynamics CRDI | CRDI 3 EcoDynamics | 2010–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1396cc 66KW 88HP |
| Kia | Venga | Venga 3 EcoDynamics CRDI | CRDI 3 EcoDynamics | 2011–2015 | Diesel | MPV | 4x2 | 1582cc 85KW 114HP |
| Kia | Venga | Venga 3 Sat Nav EcoDynamics CRDi | CRDI 3 Sat Nav EcoDynamics | 2012–2015 | Diesel | MPV | 4x2 | 1582cc 85KW 114HP |
| Kia | Venga | Venga 4 CRDi ISG | CRDI 4 ISG | 2015–2016 | Diesel | MPV | 4x2 | 1582cc 85KW 114HP |
| Kia | Venga | Venga 4 CRDi ISG | CRDI 4 ISG | 2015–2019 | Diesel | MPV | 4x2 | 1582cc 85KW 114HP |
| Kia | Venga | Venga SR7 CRDi | CRDI SR7 | 2015–2016 | Diesel | MPV | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
| Kia | Venga | Venga SR7 CRDi | CRDI SR7 | 2015–2017 | Diesel | MPV | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
Reviews
There are no reviews yet.