SKU: 24076
£73.71
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 58.6 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 25 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | Viano | Viano Ambiente 2.2 CDi BlueEfficiency | CDI BlueEfficiency Ambiente | 2010–2015 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 120KW 163HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano AvantGarde CDi BlueEfficiency | CDI BlueEfficiency Avantgarde | 2012–2015 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 120KW 163HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano CDi 2.0 Trend X-Long Auto | CDI Extra Long Trend | 2006–2006 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2148cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano CDi2.0 Ambiente Long Auto | CDI Long Ambiente | 2010–2010 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2148cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano CDI2.0 Ambiente XLong A | CDI Extra Long Ambiente | 2004–2004 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2148cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano CDI2.0 Trend Compact A | CDI Compact Trend | 2011–2011 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2148cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano CDI2.0 Trend Long A | CDI Long Trend | 2004–2010 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2148cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano CDI2.2 Ambiente Compact A | CDI Compact Ambiente | 2004–2010 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2148cc 110KW 147HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano CDI2.2 Ambiente Long A | CDI Long Ambiente | 2004–2011 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2148cc 110KW 147HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano CDI2.2 Ambiente XLong A | CDI Extra Long Ambiente | 2004–2011 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2148cc 110KW 147HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano CDI2.2 Trend Long A | CDI Long Trend | 2004–2007 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2148cc 110KW 147HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano CDI2.2 Trend XLong A | CDI Extra Long Trend | 2004–2010 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2148cc 110KW 147HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano Sport CDI BlueEfficiency | CDI BlueEfficiency Sport | 2012–… | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 120KW 163HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano Sport CDI BlueEfficiency | CDI BlueEfficiency Sport | 2012–… | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 100KW 136HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano Trend 2.0 CDi BlueEfficiency | CDI BlueEfficiency Trend | 2011–2012 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 100KW 136HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano Trend 2.2 CDi BlueEfficiency | CDI BlueEfficiency Trend | 2010–2013 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 120KW 163HP |
Reviews
There are no reviews yet.