
SKU: TOY211
£68.41
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Juratek |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 49 mm |
| Weight | 7.1 kg |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Bore Diameter | 14.5 mm |
| Outer Diameter | 273 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Minimum thickness | 24.0 mm |
| Centering Diameter | 62 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Paired article numbers | JCK1050, JCP042, JCP043, NKF8293 |
| Number of mounting bores: | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | Auris | Auris Active TSS VVT-i Hybrid CVT | VVT-I Active TSS | 2017–2017 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 100KW 134HP |
| Toyota | Auris | Auris Business Edition TSS Hybrid VVT-i CVT | VVT-I Business Edition TSS | 2015–2018 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 100KW 134HP |
| Toyota | Auris | Auris Design VVT-i Hybrid CVT | VVT-I Design | 2015–2017 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 100KW 134HP |
| Toyota | Auris | Auris GB25 VVT-i Hybrid CVT | VVT-I GB25 | 2017–2018 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 100KW 134HP |
| Toyota | Auris | Auris Hybrid T Spirit CVT | T Spirit | 2010–2013 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 101KW 135HP |
| Toyota | Auris | Auris Hybrid T4 CVT | T4 | 2010–2012 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 101KW 135HP |
| Toyota | Auris | Auris Hybrid T4 CVT | T4 | 2010–2013 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 101KW 135HP |
| Toyota | Auris | Auris Icon VVT-i Hybrid CVT | VVT-I Icon | 2015–2017 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 100KW 134HP |
| Toyota | Auris | Auris SR Valvematic | Valvematic SR | 2009–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1798cc 108KW 147HP |
| Toyota | Auris | Auris SR Valvematic | Valvematic SR | 2009–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1798cc 108KW 147HP |
| Toyota | Auris | Auris SR180 D-CAT | SR 180 D-CAT | 2008–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 2231cc 132KW 177HP |
| Toyota | Auris | Auris SR180 D-CAT | SR 180 D-CAT | 2008–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 2231cc 132KW 177HP |
| Toyota | Auris | Auris SR180 D-CAT | D-CAT SR 180 | 2008–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 2231cc 132KW 177HP |
| Toyota | Auris | Auris SR180 D-CAT | D-CAT SR 180 | 2009–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 2231cc 130KW 174HP |
| Toyota | Auris | Auris SR180 D-CAT | D-CAT SR 180 | 2009–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 2231cc 130KW 174HP |
| Toyota | Auris | Auris T-Spirit Valvematic | Valvematic T Spirit | 2009–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 97KW 130HP |
| Toyota | Auris | Auris T180 D-Cat | T180 D-CAT | 2007–2008 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 2231cc 130KW 174HP |
| Toyota | Auris | Auris T180 D-Cat | T180 D-CAT | 2007–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 2231cc 130KW 174HP |
| Toyota | Auris | Auris T2 VVT-i S/S | VVT-I T2 StopStart | 2008–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1329cc 74KW 99HP |
| Toyota | Auris | Auris T3 VVT-i Semi-Auto | Valvematic T3 MM | 2008–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 91KW 122HP |
| Toyota | Auris | Auris TR Valvematic Semi-Auto | Valvematic TR MM | 2009–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 97KW 130HP |
Reviews
There are no reviews yet.