SKU: NBD5079
£147.00
In stock
In stock (0 available)
| Product type | Brake Disc Rotor |
|---|---|
| Height | 52 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | perforated/vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 322 mm |
| Brake Disc Type | perforated/vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 32 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Brand | NAPA |
| Key Compatible Vehicles | Mercedes-Benz |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 220 AMG Line Premium+ Bluetec Auto | CLS 220 BlueTec AMG Line Premium Plus | 2014–2015 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2143cc 130KW 174HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 220 AMG Line Premium+ Bluetec Auto | CLS 220 BlueTec AMG Line Premium Plus | 2015–2016 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2143cc 130KW 174HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 220 D AMG Line Premium Auto | CLS 220 D AMG Line Premium | 2015–2018 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2143cc 130KW 174HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 350 AMG BlueEfficiency Sport Auto | CLS 350 BlueEfficiency AMG Sport | 2012–2014 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3498cc 225KW 306HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 350 AMG Line Bluetec Auto | CLS 350 BlueTec AMG Line | 2014–2015 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2987cc 190KW 255HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 350 AMG Line Premium+ Bluetec Auto | CLS 350 BlueTec AMG Line Premium Plus | 2014–2015 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2987cc 190KW 255HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 350 AMG Sport Bluetec Auto | CLS 350 BlueTec AMG Sport | 2014–2014 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2987cc 185KW 248HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 350 BlueEfficiency Auto | CLS 350 BlueEfficiency | 2011–0000 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3498cc 225KW 306HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 350 BlueEfficiency Auto | CLS 350 BlueEfficiency | 2011–2012 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3498cc 225KW 306HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 350 BlueEfficiency Sport Auto | CLS 350 BlueEfficiency Sport | 2011–2012 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3498cc 225KW 306HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 400 AMG Line Auto | CLS 400 AMG Line | 2014–2015 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3498cc 245KW 329HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 400 AMG Line Auto | CLS 400 AMG Line | 2015–2017 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3498cc 245KW 329HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS 63 AMG S Auto | AMG CLS 63 S | 2015–2017 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5461cc 430KW 577HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS250 CDi AMG BlueEfficiency Sport Auto | CLS 250 CDI BlueEfficiency AMG Sport | 2012–2015 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2143cc 150KW 204HP |
| Mercedes-Benz | CLS | CLS250 CDi BlueEfficiency Auto | CLS 250 CDI BlueEfficiency | 2011–2015 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2143cc 150KW 204HP |
Reviews
There are no reviews yet.