| Brand | NAPA |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 33 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | 90R-02C0722/2585 |
| Outer Diameter | 281 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 4 |
| Centering Diameter | 64 mm |
| Brake Disc Thickness | 10 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Ford |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ford | Focus | Focus Ghia | Ghia | 1999–2005 | Petrol | Estate | 4x2 | 1989cc 96KW 129HP |
| Ford | Focus | Focus Ghia | Ghia | 2000–2005 | Petrol | Estate | 4x2 | 1989cc 96KW 128HP |
| Ford | Focus | Focus Ghia | Ghia | 2004–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1999cc 110KW 148HP |
| Ford | Focus | Focus Ghia Auto | Ghia | 2001–2004 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1989cc 96KW 128HP |
| Ford | Focus | Focus Ghia Auto | Ghia | 2002–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1989cc 96KW 128HP |
| Ford | Focus | Focus Ghia Auto | Ghia | 2004–… | Petrol | Estate | 4x2 | 1999cc 110KW 148HP |
| Ford | Focus | Focus Ghia Auto | Ghia | 2004–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1999cc 110KW 148HP |
| Ford | Focus | Focus Sport | Sport | 1999–… | Petrol | Estate | 4x2 | 1989cc 96KW 129HP |
| Ford | Focus | Focus Sport | Sport | 2001–2004 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1989cc 96KW 129HP |
| Ford | Focus | Focus ST170 | ST 170 | 2002–2005 | Petrol | Estate | 4x2 | 1988cc 129KW 173HP |
| Ford | Focus | Focus ST170 | ST 170 | 2002–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1988cc 129KW 173HP |
| Ford | Focus | Focus ST170 | ST 170 | 2002–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1988cc 129KW 173HP |
| Ford | Focus | Focus Titanium | Titanium | 2004–… | Petrol | Estate | 4x2 | 1999cc 110KW 148HP |
| Ford | Focus | Focus Titanium Auto | Titanium | 2004–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1999cc 110KW 148HP |
| Ford | Focus | Focus Titanium Auto | Titanium | 2004–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1999cc 110KW 148HP |
| Ford | Focus | Focus Zetec | Zetec | 2000–2004 | Petrol | Estate | 4x2 | 1989cc 96KW 129HP |
| Ford | Focus | Focus Zetec Auto | Zetec | 2004–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1999cc 110KW 148HP |
| Ford | Focus | Focus Zetec Climate Auto | Zetec Climate | 2004–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1999cc 110KW 148HP |
| Ford | Focus | Focus Zetec Climate Auto | Zetec Climate | 2004–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1999cc 110KW 148HP |
| Ford | Focus | Focus Zetec Climate Auto | Zetec Climate | 2004–… | Petrol | Estate | 4x2 | 1999cc 110KW 148HP |
| Ford | Focus | Focus Zetec Climate Auto | Zetec Climate | 2004–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1999cc 110KW 148HP |
| Ford | Focus | Focus Zetec Climate Auto | Zetec Climate | 2004–… | Petrol | Estate | 4x2 | 1999cc 110KW 148HP |
| Ford | Focus | Focus Zetec Climate TDCI | Zetec CLI. D | 2004–2006 | Diesel | Estate | 4x2 | 1997cc 101KW 136HP |
| Ford | Focus | Focus Zetec TDCI | Zetec D(136/4) | 2004–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 101KW 136HP |
| Ford | Focus | Focus Zetec TDCI | Zetec D(136/3) | 2004–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 101KW 136HP |
Reviews
There are no reviews yet.