SKU: 2133190
£46.79
In stock
In stock (1 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 1.7 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | Vented |
| Piston Diameter | 38 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston), Floating Caliper |
| Placement on Vehicle | behind the axle, Rear Axle Right |
| Paired article numbers | 2133189 |
| for brake disc diameter | 296 mm |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| for brake disc thickness | 10 mm |
| Key Compatible Vehicles | Mercedes-Benz |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | Viano | Viano Ambiente 2.2 CDi BlueEfficiency | CDI BlueEfficiency Ambiente | 2010–2015 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 120KW 163HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano AvantGarde CDi BlueEfficiency | CDI BlueEfficiency Avantgarde | 2012–2015 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 120KW 163HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano AvantGarde Grand Edition CDi | CDI Avantgarde Grand Edition | 2013–… | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 100KW 136HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano AvantGarde Grand Edition CDi | CDI Avantgarde Grand Edition | 2015–2015 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 120KW 163HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano CDi 2.0 Trend X-Long Auto | CDI Extra Long Trend | 2006–2006 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2148cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano CDi2.0 Ambiente Long Auto | CDI Long Ambiente | 2010–2010 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2148cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano CDI2.0 Ambiente XLong A | CDI Extra Long Ambiente | 2004–2004 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2148cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano CDI2.0 Trend Compact A | CDI Compact Trend | 2011–2011 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2148cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano CDI2.0 Trend Long A | CDI Long Trend | 2004–2010 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2148cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano CDI2.2 Ambiente Compact A | CDI Compact Ambiente | 2004–2010 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2148cc 110KW 147HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano CDI2.2 Ambiente Long A | CDI Long Ambiente | 2004–2011 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2148cc 110KW 147HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano CDI2.2 Ambiente XLong A | CDI Extra Long Ambiente | 2004–2011 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2148cc 110KW 147HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano CDI2.2 Trend Long A | CDI Long Trend | 2004–2007 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2148cc 110KW 147HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano CDI2.2 Trend XLong A | CDI Extra Long Trend | 2004–2010 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2148cc 110KW 147HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano Sport CDI BlueEfficiency | CDI BlueEfficiency Sport | 2012–… | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 100KW 136HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano Sport CDI BlueEfficiency | CDI BlueEfficiency Sport | 2012–… | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 120KW 163HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano Trend 2.0 CDi BlueEfficiency | CDI BlueEfficiency Trend | 2011–2012 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 100KW 136HP |
| Mercedes-Benz | Viano | Viano Trend 2.2 CDi BlueEfficiency | CDI BlueEfficiency Trend | 2010–2013 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 2143cc 120KW 163HP |
Reviews
There are no reviews yet.