SKU: 2147199
£99.96
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 7.95 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | Vented |
| Piston Diameter | 44 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (2 pistons), Floating Caliper |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Front Axle Left |
| Paired article numbers | 2147200 |
| for brake disc diameter | 340 mm |
| Manufacturer Restriction | ATE |
| for brake disc thickness | 32.5 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Volkswagen | Multivan | Multivan Energetic PHEV Semi-Auto | Energetic DSG | 2022–2023 | Petrol/Electric | MPV | 4x2 | 1395cc 160KW 214HP |
| Volkswagen | Multivan | Multivan Life TDI Semi-Auto | Life TDI DSG | 2022–2024 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 110KW 147HP |
| Volkswagen | Multivan | Multivan Life TDI Semi-Auto | Life TDI DSG | 2022–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 110KW 147HP |
| Volkswagen | Multivan | Multivan Life TDI Semi-Auto | Life TDI DSG | 2024–… | Diesel | MPV | 4X2 | 1968cc 110KW 147HP |
| Volkswagen | Multivan | Multivan Life TDI Semi-Auto | Life TDI DSG | 2024–… | Diesel | MPV | 4X2 | 1968cc 110KW 147HP |
| Volkswagen | Multivan | Multivan Life TSi PHEV 4Motion Semi-Auto | Life TSI 4Motion DSG | 2025–… | Petrol/Electric | MPV | 4X4 | 1498cc 130KW 174HP |
| Volkswagen | Multivan | Multivan Life TSi PHEV 4Motion Semi-Auto | Life TSI 4Motion DSG | 2025–… | Petrol/Electric | MPV | 4X4 | 1498cc 130KW 174HP |
| Volkswagen | Multivan | Multivan Style TDI Semi-Auto | Style TDI DSG | 2022–2024 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 110KW 147HP |
| Volkswagen | Multivan | Multivan Style TDI Semi-Auto | Style TDI DSG | 2022–2024 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 110KW 147HP |
| Volkswagen | Multivan | Multivan Style TDI Semi-Auto | Style TDI DSG | 2024–… | Diesel | MPV | 4X2 | 1968cc 110KW 147HP |
| Volkswagen | Multivan | Multivan Style TDI Semi-Auto | Style TDI DSG | 2024–… | Diesel | MPV | 4X2 | 1968cc 110KW 147HP |
| Volkswagen | Multivan | Multivan Style TSi PHEV 4Motion Semi-Auto | Style TSi 4Motion DSG | 2025–… | Petrol/Electric | MPV | 4X4 | 1498cc 130KW 174HP |
| Volkswagen | Multivan | Multivan Style TSi PHEV 4Motion Semi-Auto | Style TSi 4Motion DSG | 2025–… | Petrol/Electric | MPV | 4X4 | 1498cc 130KW 174HP |
| Volkswagen | Multivan | Multivan Style TSi Semi-Auto | Style TSI DSG | 2022–2024 | Petrol | MPV | 4x2 | 1984cc 150KW 201HP |
| Volkswagen | Multivan | Multivan Style TSi Semi-Auto | Style TSI DSG | 2022–2024 | Petrol | MPV | 4x2 | 1984cc 150KW 201HP |
| Volkswagen | Multivan | Multivan Style TSi Semi-Auto | Style TSI DSG | 2024–… | Petrol | MPV | 4X2 | 1984cc 150KW 201HP |
| Volkswagen | Multivan | Multivan Style TSi Semi-Auto | Style TSI DSG | 2024–… | Petrol | MPV | 4X2 | 1984cc 150KW 201HP |
| Volkswagen | Multivan | Multivan TDI Semi-Auto | Base TDI DSG | 2022–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 110KW 147HP |
| Volkswagen | Multivan | Multivan TDI Semi-Auto | Base TDI DSG | 2022–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 110KW 147HP |
Reviews
There are no reviews yet.