SKU: JCA1618L
£54.89
In stock
In stock (5 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| EAN | 5703858002862 |
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 1.62 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | solid |
| Piston Diameter | 38 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston), Floating Caliper |
| Placement on Vehicle | behind the axle, Rear Axle Left |
| Paired article numbers | 2199162 |
| for brake disc diameter | 302 mm |
| Manufacturer Restriction | MOBIS |
| for brake disc thickness | 10 mm |
Apec Black
Front Axle
Two-Piece Brake Disc, Vented
Febi
Front Axle
Internally Vented
Coated
Bosch
Front Axle
16.5 mm
With Integrated Wear Sensor
95.5 mm
Borg &Amp; Beck
Rear Axle
Solid
Coated
Reviews
There are no reviews yet.