SKU: 3133123
£118.55
In stock
In stock (1 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 53 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Net weight | 9.3 kg |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 320 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 27.4 mm |
| Centering Diameter | 66.9 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Infiniti | Q30 | Q30 City Black Edition D AWD Auto | City Black Edition D | 2016–2017 | Diesel | Hatchback | 4x4 | 2143cc 125KW 168HP |
| Infiniti | Q30 | Q30 Luxe City Black D Auto | Luxe City Black D | 2018–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 2143cc 125KW 168HP |
| Infiniti | Q30 | Q30 Luxe D Auto | Luxe D | 2019–2019 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 2143cc 125KW 168HP |
| Infiniti | Q30 | Q30 Luxe Tec Gallery White D AWD A | Luxe Tech Gallery White D | 2018–… | Diesel | Hatchback | 4x4 | 2143cc 125KW 168HP |
| Infiniti | Q30 | Q30 Luxe Tec Gallery White D AWD A | Luxe Tech Gallery White D | 2018–… | Diesel | Hatchback | 4x4 | 2143cc 125KW 168HP |
| Infiniti | Q30 | Q30 Luxe Tech D AWD Auto | Luxe Tech D | 2018–2018 | Diesel | Hatchback | 4x4 | 2143cc 125KW 168HP |
| Infiniti | Q30 | Q30 Luxe Tech D AWD Auto | Luxe Tech D | 2018–2018 | Diesel | Hatchback | 4x4 | 2143cc 125KW 168HP |
| Infiniti | Q30 | Q30 Premium inTouch D AWD Semi-Auto | Premium INTouch | 2017–2018 | Diesel | Hatchback | 4x4 | 2143cc 125KW 168HP |
| Infiniti | Q30 | Q30 Premium Tech D Semi-Auto | Premium Tech D | 2016–2017 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 2143cc 125KW 168HP |
| Infiniti | Q30 | Q30 SE Business D Semi-Auto | SE Business D | 2017–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 2143cc 125KW 168HP |
| Infiniti | Q30 | Q30 SE D Semi-Auto | SE D | 2016–2018 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 2143cc 125KW 168HP |
| Infiniti | Q30 | Q30 Sport City Black D Auto | Sport City Black D | 2018–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 2143cc 125KW 168HP |
| Infiniti | Q30 | Q30 Sport D Auto | Sport D | 2018–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 2143cc 125KW 168HP |
| Infiniti | Q30 | Q30 Sport inTouch D AWD Semi-Auto | Sport InTouch | 2017–2018 | Diesel | Hatchback | 4x4 | 2143cc 125KW 168HP |
| Infiniti | Q30 | Q30 Sport Tech D AWD Auto | Sport Tech D | 2018–… | Diesel | Hatchback | 4x4 | 2143cc 125KW 168HP |
Reviews
There are no reviews yet.