SKU: 213261
£77.71
In stock
In stock (0 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| EAN | 5703858774912 |
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 3.83 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | Vented |
| Piston Diameter | 57 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston), Floating Caliper |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Front Axle Left |
| Paired article numbers | 213262 |
| for brake disc diameter | 297 mm. 320 mm |
| Manufacturer Restriction | MAZDA |
| for brake disc thickness | 28 mm |
Reviews
There are no reviews yet.