
SKU: DSK3348B
£226.23
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Apec Black |
|---|---|
| EAN | 5028906212957 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Model | C250 C300 |
| Height | 62 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | two-piece brake disc, Vented |
| Manufacturer | MERCEDES |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 318 mm |
| Brake Disc Type | two-piece brake disc, Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | Apec Black |
| Centering Diameter | 69 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Reviews
There are no reviews yet.