SKU: 2139153
£82.42
In stock
In stock (1 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 4.74 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | Vented |
| Piston Diameter | 45 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (2 pistons), Floating Caliper |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Front Axle Left |
| Paired article numbers | 2139154 |
| for brake disc diameter | 305 mm |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| for brake disc thickness | 28 mm |
| Key Compatible Vehicles | Vauxhall |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vauxhall | Movano | Movano Dti 2800 SWB | 2.8T SWB 2.2DTI Panel Van | 2000–2004 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2187cc |
| Vauxhall | Movano | Movano Dti 3300 MWB | 3.3T MWB H/R 2.2DTI Panel Van | 2000–2004 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2187cc |
| Vauxhall | Movano | Movano Dti 3300 MWB | 3.3T MWB H/R 2.2DTI Bus 12STR | 2000–… | Diesel | Minibus | 4x2 | 2187cc |
| Vauxhall | Movano | Movano Dti 3300 SWB | 3.3T SWB H/R 2.2DTI Panel Van | 2000–2004 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2187cc |
| Vauxhall | Movano | Movano Dti 3300 SWB | 3.3T SWB 2.2DTI Panel Van | 2002–2003 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2187cc |
| Vauxhall | Movano | Movano Dti 3500 LWB | 3.5T LWB H/R 2.2DTI Panel Van | 2000–2004 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2187cc |
| Vauxhall | Movano | Movano Dti 3500 LWB | 3.5T LWB Maxi/R 2.2DTI Panel Van | 2001–2004 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2187cc |
| Vauxhall | Movano | Movano Dti 3500 LWB | 3.5T LWB 2.2DTI CRC | 2001–2005 | Diesel | 4x2 | 2187cc | |
| Vauxhall | Movano | Movano Dti 3500 LWB | 3.5T LWB 2.2DTI Chassis Cab | 2001–2006 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2187cc |
| Vauxhall | Movano | Movano Dti 3500 LWB | 3.5T LWB H/R 2.2DTI Bus 15 Seater | 2004–2004 | Diesel | Minibus | 4x2 | 2187cc |
| Vauxhall | Movano | Movano Dti 3500 MWB | 3.5T MWB Maxi/R 2.2DTI Panel Van | 2000–2002 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2187cc |
| Vauxhall | Movano | Movano Dti 3500 MWB | 3.5T MWB H/R 2.2DTI Panel Van | 2000–2007 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2187cc |
| Vauxhall | Movano | Movano Dti 3500 MWB | 3.5T MWB 2.2DTI Chassis Cab | 2001–2006 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2187cc |
| Vauxhall | Movano | Movano Dti 3500 SWB | 3.5T SWB H/R 2.2DTI Panel Van | 2001–2004 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2187cc |
| Vauxhall | Movano | Movano Trabus Dti LWB | LWB Trabus 17 Str | 2002–2006 | Diesel | 4x2 | 2188cc 66KW 88HP |
Reviews
There are no reviews yet.