
SKU: BS1065K1
£153.38
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Quinton Hazell |
|---|---|
| Product type | Brake Shoe Set |
| Width | 38 mm |
| Function | Brake Shoe Set |
| Adjustment | with automatic adjustment |
| Mounting Type | Pre-assembled |
| Unit Quantity | 1 |
| Piston Diameter | 22 mm |
| Additional Information | with wheel brake cylinder |
| Additional Information 2 | with mounting manual |
| Inner Brake Drum Diameter | 203 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Fiat |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fiat | Brava | Brava 1.4 S | S | 1995–2000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1370cc 59KW 79HP |
| Fiat | Brava | Brava 1.4 SX | SX | 1996–1999 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1370cc 59KW 79HP |
| Fiat | Brava | Brava 1.6 SX Auto | SX | 1996–2000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1581cc 76KW 102HP |
| Fiat | Brava | Brava 1.9 TD 100 SX | TD 100 SX | 1996–1999 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1910cc 74KW 99HP |
| Fiat | Brava | Brava 1.9 TD 75 SX | TD 75 SX | 1997–1998 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1910cc 55KW 74HP |
| Fiat | Brava | Brava 100 16v Trofeo | 100 16V Trofeo | 2000–2000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1581cc 76KW 101HP |
| Fiat | Brava | Brava 100 ELX | 100 16V ELX | 1999–2001 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1581cc 76KW 102HP |
| Fiat | Brava | Brava 100 ELX | 100 16V ELX | 2001–2002 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1596cc 76KW 101HP |
| Fiat | Brava | Brava 100 ELX JTD | JTD 100 HLX | 2001–2001 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1910cc 74KW 100HP |
| Fiat | Brava | Brava 100 SX | 100 16V SX | 1999–2002 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1581cc 76KW 102HP |
| Fiat | Brava | Brava 100 SX | 100 16V SX | 2000–2002 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1596cc 76KW 101HP |
| Fiat | Brava | Brava 100 SX JTD | JTD 100 SX | 2001–2002 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1910cc 74KW 100HP |
| Fiat | Brava | Brava 105 ELX JTD | JTD 105 ELX | 1999–2001 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1910cc 77KW 103HP |
| Fiat | Brava | Brava 105 SX JTD | JTD 105 SX | 1999–2001 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1910cc 77KW 103HP |
| Fiat | Brava | Brava 80 16v SX Formula | 80 16V Formula | 2001–2001 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 59KW 79HP |
| Fiat | Brava | Brava 80 16v Trofeo | 80 16V Trofeo | 2000–2000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 60KW 80HP |
| Fiat | Brava | Brava 80 SX | 80 16V SX | 1999–2002 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 60KW 80HP |
| Fiat | Brava | Brava 80 SX | 80 16V SX | 2000–2003 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 59KW 79HP |
Reviews
There are no reviews yet.