
SKU: BS953K2
£191.50
In stock
Only 2 left in stock
| Brand | Quinton Hazell |
|---|---|
| Product type | Brake Shoe Set |
| Width | 57 mm |
| Function | Brake Shoe Set |
| Adjustment | with automatic adjustment |
| Mounting Type | Pre-assembled |
| Unit Quantity | 1 |
| Piston Diameter | 25.4 mm |
| Additional Information | with wheel brake cylinder |
| Additional Information 2 | with mounting manual |
| Inner Brake Drum Diameter | 254 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nissan | Terrano | Terrano II SWB | 2.4 Van | 2000–2002 | Petrol | 4x4 | 2389cc | |
| Nissan | Terrano | Terrano II TD SWB | 2.7TD Van | 1999–2002 | Diesel | 4x4 | 2664cc | |
| Nissan | Terrano | Terrano S TD | TD S | 2002–2005 | Diesel | SUV | 4x4 | 2664cc 93KW 125HP |
| Nissan | Terrano | Terrano S TD | TD S | 2002–2005 | Diesel | SUV | 4x4 | 2664cc 93KW 125HP |
| Nissan | Terrano | Terrano SE DI Turbo | DI SE | 2003–2006 | Diesel | Car Derived Van | 4x4 | 2953cc 113KW 151HP |
| Nissan | Terrano | Terrano SE TD | TD SE | 2002–2005 | Diesel | SUV | 4x4 | 2664cc 93KW 125HP |
| Nissan | Terrano | Terrano SE TD | TD SE | 2002–2007 | Diesel | SUV | 4x4 | 2664cc 93KW 125HP |
| Nissan | Terrano | Terrano SE TD | TD SE | 2003–2006 | Diesel | SUV | 4x4 | 2953cc 113KW 151HP |
| Nissan | Terrano | Terrano SE TD Auto | TD SE | 2002–2003 | Diesel | SUV | 4x4 | 2953cc 114KW 154HP |
| Nissan | Terrano | Terrano Sport TD | TD Sport | 2002–2004 | Diesel | SUV | 4x4 | 2664cc 92KW 123HP |
| Nissan | Terrano | Terrano Sport TD | TD Sport | 2002–2004 | Diesel | SUV | 4x4 | 2953cc 113KW 151HP |
| Nissan | Terrano | Terrano SVE TD | TD SVE | 2002–2005 | Diesel | SUV | 4x4 | 2953cc 114KW 154HP |
| Nissan | Terrano | Terrano SVE TD | TD SVE | 2002–2006 | Diesel | SUV | 4x4 | 2953cc 114KW 154HP |
| Nissan | Terrano | Terrano SVE TD Auto | TD SVE | 2002–2006 | Diesel | SUV | 4x4 | 2953cc 114KW 154HP |
| Nissan | Terrano | Terrano TD | TD Van | 2002–2007 | Diesel | 4x4 | 2664cc 93KW 125HP | |
| Nissan | Terrano | Terrano TDI 4x4 | 2.7TDI | 1998–1999 | Diesel | 4x4 | 2664cc |
Reviews
There are no reviews yet.