
SKU: BDC5348
£55.12
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Quinton Hazell |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 66.7 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 305 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 10.50 mm |
| Centering Diameter | 90 mm |
| Brake Disc Thickness | 12 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 130 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Renault | Master | Master T28 2.8TDI SWB | SL28TD 2.8 Panel Van | 1998–2002 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2799cc |
| Renault | Master | Master T33 2.8Dti SWB | SM33TD 2.8 Panel Van | 1998–2001 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2799cc |
| Renault | Master | Master T33 2.8Dti SWB | SL33TD 2.8 Panel Van | 1998–2002 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2799cc |
| Renault | Master | Master T33 2.8TDI MWB | MM33TD 2.8 Panel Van | 1998–2002 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2799cc |
| Renault | Master | Master T35 2.8TDI LWB | CCLL35TD 2.8 | 1998–2002 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2799cc |
| Renault | Master | Master T35 2.8TDI LWB | PCLL35TD 2.8 | 1998–2002 | Diesel | Platform Cab | 4x2 | 2799cc |
| Renault | Master | Master T35 2.8TDI LWB | LH35TD 2.8 Panel Van | 1998–2003 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2799cc |
| Renault | Master | Master T35 2.8TDI LWB | LM35TD 2.8 Panel Van | 1998–2003 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2799cc |
| Renault | Master | Master T35 2.8TDI LWB | PCLM 35TD 2.8 | 1999–2000 | Diesel | Platform Cab | 4x2 | 2799cc |
| Renault | Master | Master T35 2.8TDI LWB | DCLL35TD 2.8 | 2000–2001 | Diesel | 4x2 | 2799cc | |
| Renault | Master | Master T35 2.8TDI MWB | MM35TD 2.8 Panel Van | 1998–2002 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2799cc |
| Renault | Master | Master T35 2.8TDI MWB | MH35TD 2.8 Panel Van | 1998–2002 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2799cc |
| Renault | Master | Master T35 2.8TDI MWB | CCML 35TD 2.8 Tipper | 2001–2002 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2799cc |
| Renault | Master | Master T35 2.8TDI SWB | SM35TD 2.8 Panel Van | 1998–2001 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2799cc |
| Renault Trucks | Master | Master 115.28 SWB | 115.28 4x2 VH1 SWB Panel Van | 1999–2000 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2799cc |
Reviews
There are no reviews yet.