SKU: 0986477235
£137.61
In stock
In stock (5 available)
| EAN | 5412450RMP |
|---|---|
| MPN | 5412450RMP |
| Type | Brake Drum |
| Brand | Bosch |
| Function | Brake Drum |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Holes | 4 |
| Centering Diameter | 69 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Total Br. Drum Height | 57.5 mm |
| Br. Drum outer diameter | 239 mm |
| Inner Brake Drum Height | 47 mm |
| Reference OE/OEM Number | APEC: BDR9030, DRM9981, DELPHI: BF529, BF604, FERODO: FDR329814, FTE: 9190032, BT1049, GIRLING: DB4443, HERTH+BUSS JAKOPARTS: N3400516, LPR: 7D0688, 7D0688R, MINTEX: BDM1144, MBD395, MITSUBISHI: 4544230101, 4615A012, NK: 253016, OPTIMAL GERMANY: BT2480, PAGID: 61445, SMART: 4544230101, 4615A012, TEXTAR: 94044200, 0986477235 |
| Manufacturer Part Number | 5412450RMP |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114.3 mm |
| Inner Brake Drum Diameter | 203 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mitsubishi | Colt | Colt Black Hawk CZT Turbo | Black Hawk CZT | 2007–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1468cc 110KW 147HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt Clear Tec CZ1 | Clear Tec CZ1 | 2009–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 55KW 74HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt CZ1 | CZ1 | 2010–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 55KW 75HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt CZ1 | CZ1 | 2010–2013 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 55KW 75HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt CZ2 DI-D | DI-D CZ2 | 2006–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1493cc 70KW 93HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt CZ2 DI-D AMT | DI-D CZ2 | 2006–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1493cc 70KW 93HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt CZ3 | CZ3 | 2006–2008 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1499cc 80KW 107HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt CZ3 DI-D | DI-D CZ3 | 2006–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1493cc 70KW 93HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt CZC1 | CZC1 | 2007–2009 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1499cc 80KW 107HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt DI-D Equippe | DI-D Equippe | 2004–2006 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1493cc 70KW 93HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt DI-D Equippe | DI-D Equippe | 2005–2006 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1493cc 70KW 93HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt DI-D Equippe Semi-Auto | DI-D Equippe | 2004–2006 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1493cc 70KW 93HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt GTI-16v | GTI 16V | 1988–1989 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1596cc 68KW 92HP |
| Mitsubishi | Colt | Colt Red | Red | 2005–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1124cc 55KW 73HP |
| Mitsubishi | Sigma | Unspecified | Turbo | 1984–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1597cc 91KW 123HP |
Reviews
There are no reviews yet.