SKU: P47001
£56.15
In stock
In stock (5 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Pad Set, disc brake |
| Width | 130 mm |
| Height | 82 mm |
| Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Thickness | 16 mm |
| WVA Number | 20345 |
| Brake System | Lockheed |
| Unit Quantity | 1 |
| Extra Description | PRIME LINE |
| Wear Warning Contact | excl. wear warning contact |
| Additional Information | without accessories |
| Additional Information 2 | with anti-squeak plate |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Lotus |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lotus | Evora | Evora 2 V6 | V6 2 | 2008–2012 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3456cc 205KW 276HP |
| Lotus | Evora | Evora 400 | 24V V6 | 2015–2018 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3456cc 298KW 400HP |
| Lotus | Evora | Evora 400 Auto | 24V V6 | 2016–2019 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3456cc 298KW 394HP |
| Lotus | Evora | Evora GT Sport 430 | GT Sport | 2017–… | Petrol | Coupe | 4x2 | 3456cc 321KW 430HP |
| Lotus | Evora | Evora GT Sport 430 | GT Sport | 2019–2019 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3456cc 321KW 430HP |
| Lotus | Evora | Evora GT410 Sport | GT Sport | 2018–2018 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3456cc 305KW 410HP |
| Lotus | Evora | Evora GT430 | GT | 2017–2020 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3456cc 321KW 430HP |
| Lotus | Evora | Evora GT430 | GT | 2018–2019 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3456cc 321KW 430HP |
| Lotus | Evora | Evora GT430 | GT | 2018–2019 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3456cc 321KW 430HP |
| Lotus | Evora | Evora GT430 | GT | 2018–… | Petrol | Coupe | 4x2 | 3456cc 321KW 430HP |
| Lotus | Evora | Evora GT430 Auto | GT | 2018–2018 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3456cc 321KW 430HP |
| Lotus | Evora | Evora GT430 Auto | GT | 2018–… | Petrol | Coupe | 4x2 | 3456cc 321KW 430HP |
| Lotus | Evora | Evora GT430 Auto | GT | 2018–… | Petrol | Coupe | 4x2 | 3456cc 321KW 430HP |
| Lotus | Evora | Evora GT430 Auto | GT | 2018–… | Petrol | Coupe | 4x2 | 3456cc 321KW 430HP |
| Lotus | Evora | Evora GT430 Sport Auto | GT Sport | 2018–2018 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3456cc 321KW 430HP |
| Lotus | Evora | Evora GT430 Sport Auto | GT Sport | 2018–… | Petrol | Coupe | 4x2 | 3456cc 321KW 430HP |
| Lotus | Evora | Evora IPS 2 V6 Auto | V6 2 Ips | 2012–2012 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3456cc 205KW 280HP |
| Lotus | Evora | Evora Sport 410 Auto | V6 Sport | 2016–2017 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3456cc 305KW 410HP |
Reviews
There are no reviews yet.