
SKU: LAB748
£22.63
In stock
In stock (5 available)
| Type | Sensor, wheel speed |
|---|---|
| Brand | Lemark |
| Weight | 0.093 kg |
| Function | Sensor, wheel speed |
| Net weight | 0.050 kg |
| Shape/Form | rectangular |
| Sensor Type | Hall Sensor |
| Fitting Depth | 30 mm |
| Mounting Type | Bolted |
| Unit Quantity | 1 |
| Housing Colour | Black |
| Connector Shape | Oval |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Number of rubber grommets | 4 |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | B-Class | B 180 AMG Line Premium D Auto | B 180 D AMG Line Premium | 2015–2019 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B 180 SE Executive D | B 180 D SE Executive | 2015–2018 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B 180 SE Executive D Auto | B 180 D SE Executive | 2015–2018 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B 180 Sport Executive D Auto | B 180 D Sport Executive | 2015–2018 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B 180 Sport Exeutive D | B 180 D Sport Executive | 2015–2019 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B 180 Sport Premium+ D Auto | B 180 D Sport Premium Plus | 2015–2017 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B180 AMG Line CDi | B180 CDI AMG Line | 2015–2016 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B180 AMG Line Premium CDi Auto | B180 CDI AMG Line Premium | 2014–2016 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B180 AMG Line Premium+ CDi | B180 CDI AMG Line Premium Plus | 2015–2015 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B180 SE CDi BlueEfficiency Auto | B180 CDI BlueEfficiency SE | 2014–2015 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B180 SE Eco CDi | B180 CDI Eco SE | 2013–2015 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 80KW 109HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B180 Sport CDi | B180 CDI Sport | 2014–2016 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B180 Sport Premium CDi | B180 CDI Sport Premium | 2015–2016 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B180 Sport Premium CDi Auto | B180 CDI Sport Premium | 2014–2015 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 80KW 107HP |
| Mercedes-Benz | B-Class | B180 Sport Premium+ CDi Auto | B180 CDI Sport Premium Plus | 2014–2015 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 80KW 107HP |
Reviews
There are no reviews yet.