
SKU: BDC6242
£45.90
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Quinton Hazell |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 35 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 249 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 4 |
| Minimum thickness | 8 mm |
| Centering Diameter | 71 mm |
| Brake Disc Thickness | 10 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Reviews
There are no reviews yet.